Müezzinloğlu: Nerede istikrar varsa orada hemen başarı var

"Dikkat ederseniz bu ülkenin başarılarından bu ülkenin büyük hedeflerinden rahatsız olanlarda arka plandan en büyük tuzaklarını ülkenin istikrarı üzerine kuruyorlar. 'Türkiye'de istikrar olmaz ise ben rahat ederim' diyor. Kim diyor bunu? Rakiplerimiz, düşmanlarımız diyor"

Müezzinloğlu: Nerede istikrar varsa orada hemen başarı var

BURSA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Dikkat ederseniz bu ülkenin başarılarından bu ülkenin büyük hedeflerinden rahatsız olanlarda arka plandan en büyük tuzaklarını ülkenin istikrarı üzerine kuruyorlar. 'Türkiye'de istikrar olmaz ise ben rahat ederim' diyor. Kim diyor bunu? Rakiplerimiz, düşmanlarımız diyor." dedi.

Müezzinoğlu, Bursa programı çerçevesinde önce Mobiliyum Alışveriş Merkezini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Daha sonra Mobilya Vadisine (Mobili Park) geçen Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, İnegöl'den 5 kıtada 80 ülkeye mobilya ihracatı gerçekleştirildiğini bildirdi.

Mobilyanın merkezinde olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Müezzinoğlu, "Gerçekten bu ülke bu ülkenin insanının başaramayacağı hiç bir alan yok. Üstesinden gelemeyeceği hiç bir zorluk yok. Tek bir şeye, istikrarlı yönetimlere ihtiyacımız var. 80 milyon ülke insanın potansiyeli, dünyanın bütün ülkeleriyle yarışabilecek güçlü bir potansiyel ama istikrar ve güven şart. İşin özü itibariyle biz istikrarımızı ve güveni yakaladığımızda hemen dünya ile yarışacak noktaya gelebiliyoruz." diye konuştu.

- "Nerede istikrar varsa orada hemen başarı var."

Bakan Müezzinoğlu, istikrar ve güvenin olduğu dönemlerde başarının da yakalandığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Dikkat ederseniz nerede istikrar varsa orada hemen başarı var. Orada hemen dünya ile yarış var. Dikkat ederseniz bu ülkenin başarılarından bu ülkenin büyük hedeflerinden rahatsız olanlarda arka plandan en büyük tuzaklarını ülkenin istikrarı üzerine kuruyorlar. 'Türkiye'de istikrar olmaz ise ben rahat ederim' diyor. Kim diyor bunu? Rakiplerimiz, düşmanlarımız diyor. Türkiye güçlü bir ülke olma potansiyeli olan bir ülke. 80 milyonuyla, genç nüfusuyla, her alanda başarılara imza atabilecek gücü var. Akıl teri de var alın teri de var. Bize 150 yıldır hep 'alın teri kutsaldır' diyerek, alın terimizi sömürdüler ve bizi hep alın teri dökmeye yönlendirdiler. Yani ülkedeki insanımızın alın terini kendi akıl terimlerin ürünleriyle sömürdüler. Ya da kendi insanımızı Avrupa'ya cazip iş gücü olarak götürdüler. Gene orada kendi insanımızın alın terini sömürdüler."

Ancak artık Türkiye'nin son dönemde değiştiğini, 15 yıldır akıl teri ile alın terini buluşturarak ülkeyi dünya ile rekabet edebilecek bir noktaya taşıdıklarını vurgulayan Müezzinoğlu, bundan rahatsız, huzursuz olanların, Türkiye'nin 2023 hedeflerinden korkanların tuzaklar kurmaya devam ettiğini aktardı.

Müezzinoğlu, artık bu milletin tuzakları aşabilecek potansiyelinin de olduğunu kaydederek, bunun en güzel örneğinin de 15 Temmuz'da yaşandığını sözlerine ekledi.

İnegöl'deki son programında Müezzinoğlu, KYK Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri basına kapalı bir buluşma gerçekleştirdi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER