Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Anayasa Komisyonu Üyesi Feti Yıldız, Meclis'e gönderilen Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

Feti Yıldız, bazı vekillerin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Meclis Başkanlığına gönderilen Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri hakkında bilgi verdi. Bu tezkerelerin, Meclis Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyeleri’nden Kurulu Karma Komisyonun raflarında beklediğini belirtti.

Açıklamasında, Türkiye Cumhuriyetini siyasi, ekonomik ve kültürel olarak işgalci, sömürgeci ve asimilasyoncu olarak nitelendiren terör örgütü uzantılarına karşı daha sıkı bir tutum benimsenmesi gerektiğini vurguladı.

Yıldız, Gazi Meclisin, devlet ve millet düşmanlarının barınağı olmadığını ifade etti.

MHP'li Yıldız'ın açıklaması şu şekilde;

“Bazı vekillerin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Meclis Başkanlığına gönderilen Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyeleri’nden Kurulu Karma Komisyonun raflarında beklemektedir.

İstiklal harbimizin yönetildiği Gazi Meclisin açılışının 104.yılında, Türkiye Cumhuriyetini siyasi olarak işgalci, ekonomik olarak sömürgeci, kültürel olarak asimilasyoncu olarak nitelendiren terör örgütü uzantılarına daha fazla müsamaha gösterilmemelidir.

Gazi Meclis, devlet ve millet düşmanlarının barınağı değildir.”