8 saat önce GÜNCEL

- KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: - "Kıbrıs Türk halkının Ada genelinde, o zaman bütün tehlikeye karşı nasıl direndiğini hep birlikte bu fotoğraflardan görme fırsatı bulacağız" - Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: - "Şüphesiz ki tarih ilham ve ibretlerle anlam kazanmaktadır. İçinde bulunduğumuz bu müzedeki birbirinden değerli koleksiyonlar da bu manada bizler için muazzam bakış açıları sunmakta, bilgilerimizi geliştirmekte, bizlere yeni düşünce pencereleri açmaktadır"

9 saat önce EKONOMİ

Türkiye'de geçen yıl 2022'ye kıyasla 58 ilde işsizlik oranı azaldı.

9 saat önce GÜNCEL

Edirne’de şüphe üzerine bir tırda yapılan aramada 266 kilo 489 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

10 saat önce KÜLTÜR-SANAT-MAGAZİN

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesi sınırları içerisinde bulunan ve üzeri açık camisiyle ünlü tarihi Kadırga Yaylasında yüzlerce yıldır süren Otçu Şenliği geleneği bu yıl da binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

10 saat önce SAĞLIK

Şırnak Devlet Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Volkan Burak Taban, "Gebe hastalarımızın mutlaka sıvı tüketimine dikkat etmeleri, bu sıcaklarda sıvı tüketimini bir miktar arttırmaları ve özellikle hareketsiz kalmamaları çok önemli. Çünkü bizim de şu an servislerimizde takip ettiğimiz birden fazla damar tıkanıklığı hastası ve aynı zamanda damar pıhtılaşması olmaya başladı" dedi.

10 saat önce GÜNCEL

Kütahya'da bir fabrikada çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

10 saat önce BİLİM-TEKNOLOJİ

Bakan Uraloğlu, Microsoft'a siber güvenlik hizmeti veren CrowdStrike'tan kaynaklanan küresel yazılım sorununa ilişkin, "Etkilenen sistemlerle ilgili bazı kurumlarımızda hemen müdahaleyle aksaklığın önemli bir bölümünü atlattık." dedi.

12 saat önce DÜNYA

- New York Borsası'nda vadeli piyasalarda CrowdStrike'ın hisselerinde yüzde 18'i, Microsoft'un hisselerinde de yüzde 2'yi aşan düşüşler görüldü

12 saat önce GÜNCEL
12 saat önce BİLİM-TEKNOLOJİ

Dünya genelinde ABD merkezli hava yolu şirketleri başta olmak üzere şirketler, havalimanları, bankalar, bazı medya kuruluşları ve Londra Borsası'nda CrowdStrike sistemlerindeki sorun nedeniyle teknik aksaklık yaşandığı bildirildi.