MHP’li Belediye Başkanı Yılmaz’dan, İP sözcüsüne Tokat gibi cevap /Video

İstanbul’un başarılı belediyeciliği ile dikkat çeken ismi, Silivri’nin MHP’li Belediye Başkanı ve İBB MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz’dan, İP Sözcüsüne tokat gibi cevap: “Devlet Bahçeli’nin Türklük aşkını ve Turan ülküsünü sorgulamak PKK ile kol kola gezenlerin haddi değildir.”

İstanbul’un başarılı belediyeciliği ile dikkat çeken ismi, Silivri’nin MHP’li Belediye Başkanı ve İBB MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İP Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’ın Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik Doğu Türkistan üzerinden mesnetsiz sözlerine anında tokat gibi cevap verdi.

İBB Ocak ayı 1.oturumunda asılsız ifadeler kullanan Özkan’a, MHP liderinin 2002 yılındaki Urumçi ziyaretini hatırlatan Başkan Yılmaz, “Ne hikmetse İbrahim Bey İstanbul’un problemlerini, İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin dertlerini bir kenara bırakıp, ya sayın Cumhurbaşkanımıza ya AK Parti Hükümetine, bugün de esasında talihsizce de Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel başkanına dil uzatmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına şunları ifade etmek istiyorum, İbrahim Bey Doğu Türkistan’ın yerini haritada bilmezken, 2002 yılında Türkiye Cumhuriyeti 57. Hükümeti’nin Başbakan Yardımcısı olarak Çin’in Sincan özerk bölgesini ve Urumçi’yi ziyaret edip oradaki soydaşlarımızın dertlerini dinleyen kişinin ismi Devlet Bahçeli’dir. Bunu kendilerine hatırlatmak istiyorum bu birincisi. İkincisi, ismi gibi devlet olan, varlık sebebi gördüğü Türkiye Cumhuriyeti devletini ebed müddet kılma ülküsü ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi olan Türk milliyetçiliğini bu millete ve bu memleketin her noktasına nakşetmeyi kendine ülkü edinmiş Sayın Devlet Bahçeli’nin Türklük aşkını ve Turan ülküsünü sorgulamak pkk ile kol kola gezenlerin de haddi değildir! Ve bu salonu varlıkları ile şereflendiren tüm meclis üyelerine de, ama her birine hadlerini hukuklarını aşmamaları gerektiğini buradan hatırlatmak istiyorum, yüce meclisi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 20:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER