MHP Lideri Devlet Bahçeli: Karneye bakarken, kabiliyet ve karakteri es geçmemek lazımdır

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, bugün itibariyle 2021-2022 yılı eğitim-öğretim yılının tamamlanması vesilesiyle bir tebrik mesajı yayınladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Karneye bakarken, kabiliyet ve karakteri es geçmemek lazımdır

Bugün itibariyle 18 milyon öğrenci, karnelerini alarak tatile girdi. MHP Lideri Devlet Bahçeli konuyla ilgili kutlama mesajı paylaştı.

Bahçeli mesajında, 'yarınlarımızın güvencesi' dediği öğrencilere tavsiyelerini iletirken "Bugünün zayıfı yarının zafer kapısı, bugünkü kırık yarının başarı kıvılcımıdır. Karneye bakarken, kabiliyet ve karakteri es geçmemek lazımdır." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, mesajında şunları kaydetti;

KARNEYE BAKARKEN, KABİLİYET VE KARAKTERİ ES GEÇMEMEK LAZIMDIR

"Kovid-19 salgının zorunlu hallerinden dolayı 1,5 yıl boyunca uzaktan yapılan, 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren de yüz yüze aşamaya geçen eğitim ve öğretim hayatımızın 2021-2022 dönemi bugün tamamlanmış ve yaklaşık 18 milyon öğrencimiz karnelerini almışlardır.

Ümitlerimizin hazinesi, yarınlarımızın güvencesi sevgili çocuklarımızı, muhterem anne ve babalarını, değerli öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin tatil boyunca hem dinlenmelerini hem de bol bol kitap okumalarını özellikle tavsiye ediyorum.

Karnede kırığı olan, bu nedenle mahzun ve mahcup bir yüz hattına gömülen evlatlarımız hiç dert etmesinler, hiç üzülmesinler. Çünkü bugünün zayıfı yarının zafer kapısı, bugünkü kırık yarının başarı kıvılcımıdır. Karneye bakarken, kabiliyet ve karakteri es geçmemek lazımdır.

HER EVLADIMIZ MUHTEŞEM İŞLERE İMZA ATACAKTIR

Şayet fırsat verilirse, şayet imkan tanınırsa, şayet önü açılırsa milletimizin her evladı muhteşem işlere imza atacaktır. Çocuklarımızı öncelikle karneyle değil, milli kaderimize, istikbaldeki kutlu varlığımıza yapacakları muhtemel ve müstesna katkılarla değerlendirmeliyiz.

Bu vesileyle karnelerini alarak tatili hak eden evlatlarımızı muhabbetle kucaklıyor, ailelerine ve öğretmenlerine selam ediyor, hürmetlerimi sunuyorum."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER