MHP'li Yalçın: Darbeye teşebbüs edenlerin son hâlini 15 Temmuz'da gördük, herkes ayağını denk alsın

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, 104 emekli amiralin sözde bildirisine ilişkin resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Muhalefetin birçok konuyu darbeyi teşvik için kullandığını belirten Yalçın, "Darbeye teşebbüs edenlerin son hâlini 15 Temmuz'da gördük, herkes ayağını denk alsın" dedi.

MHP'li Yalçın: Darbeye teşebbüs edenlerin son hâlini 15 Temmuz'da gördük, herkes ayağını denk alsın

"Kahraman Türk ordusu bu kışkırtmalara gelmez. Darbeler dönemi artık bir daha açılmamak üzere kapandı. Darbeye teşebbüs edenlerin son hâlini 15 Temmuz 2016'da gördük. Herkes ayağını denk alsın" ifadelerini kullanan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, açıklamasında şunları kaydetti:

'SİYASET DENİZİNE DÜŞENLER, YILANA SARILDI'

"HDP ile ortaklığın köşeye sıkıştırdığı zillet cephesi, adım adım 2023'e ilerlerken, artık geride kalmış darbe dönemlerinin atmosferini hazırlama ve gayrimeşru yollardan yönetimi ele geçirme çabasına girdi. Siyaset denizine düşenler, yılana sarıldı.

Zillet cephesi panik ve çaresizlik hâlinde; daha önceki darbelerde olduğu gibi, bir müdahale veya vesayet rejimine gerekçe hazırlamaya çalışıyor. Andımız dâhil, birçok konu darbeyi teşvik için kullanılıyor.

'PAZILIN PARÇALARI TAMAMLANDI'

Erken seçim ve üçüncü ittifak tartışmalarıyla gündemi değiştirme gayretine bir de 104 sorumsuz tekaüt amiralin darbeye davet açıklaması eklenince, pazılın parçaları tamamlandı.

Kahraman Türk ordusu bu kışkırtmalara gelmez. Darbeler dönemi artık bir daha açılmamak üzere kapandı. Darbeye teşebbüs edenlerin son hâlini 15 Temmuz 2016'da gördük. Herkes ayağını denk alsın.

'CUMHUR İTTİFAKI BU OYUNU BOZAR'

104 emekli amiralin bildirisinde sadece darbe iması yok. Aynı zamanda muhalefet sokağa çağırılarak iç savaş çığırtkanlığı yapılıyor. Cumhur İttifakı bu korkunç oyunu bozar. Arkasında millet iradesi var.

Okyanus ötesinden işaret aldığı anlaşılan 104 ehl-i gaflet ve dalalet; milletin birbirinin kanını akıtması pahasına, meşru hükümeti yasa dışı yolları ve sokak eylemlerini tahrikle iş başından uzaklaştırmayı hedeflemektedir.

'AMERİKAN MAŞASI OLDUKLARINI GÖSTERMİŞLERDİR'

Bu maceraperest tekaüt paşalar, devletimizin ve kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin kendilerine tanıdığı payeleri hak etmemektedir. Çünkü Türk paşası olmadıklarını ama Amerikan maşası olduklarını göstermişlerdir.

Çare, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği gibi; nasıl 12 Eylül zorbalarının apoletleri söküldüyse ibretialem için bu 104 mütegallibenin de apoletleri sökülmeli, emekli maaşları kesilmelidir."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER