MHP'li Özdemir: Uygur Türkleri her daim aklımızda ve kalbimizdedir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Kayseri'de yaşayan Doğu Türkistan davasının temsilcileri ile bir araya gelerek MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin selamlarını iletti.

MHP'li Özdemir: Uygur Türkleri her daim aklımızda ve kalbimizdedir

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak ve MHP İl Yöneticileri, Bağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği Başkanı Sadullah Doğutürk, Derneğin Onursal Başkanı Erkin Beğ Uygurtürk ve Doğu Türkistan davasına büyük katkıları olan Kul Ahmet Cantürk ile bir araya geldi.


Özdemir, toplantıda Türkiye’de ve Kayseri’de yaşayan Doğu Türkistanlılar’ın karşılaştığı sıkıntılar ve gelişmelerle ilgili olarak Doğu Türkistan davasının temsilcileri ile görüş alışverişinde bulundu.


Kayseri’ye bir süre önce gelen Uygurlarla ilgili olarak da bilgiler alan Özdemir, “Doğu Türkistanlı, kıymetli soydaşlarımız Uygur kardeşlerimizin bizim nazarımızda ayrı bir yeri vardır. Uygur Türkleri her daim aklımızda ve kalbimizdedir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sizlere selam ve muhabbetlerini getirdim. ” diyerek, Türklük ve Türkiye merkezli olarak Doğu Türkistanlıların daha güçlü ve hakkaniyetle temsil edilmeleri konusunda gereken her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER