MHP'li Özdemir'den İP'li Ataş'a: Şimdi de aynı yerdeyiz, sizin karşınızdayız

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, İP Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın ülkemizde bulunan sığınmacılar için 'Suriyelileri defetmenin sözünü veriyorum' beyanı üzerine doğru bulmadığını ve maksadını aşmış açıklama olduğunu belirttiğini söylerken İP'li Ataş'ın Suriyeliler hakkında yapılan açıklamaları tekrar gündeme getirmesi üzerine açıklamalarda bulundu. Özdemir, "O gün de aynısını söyledik, şimdi de aynı yerdeyiz, sizin karşınızdayız!" dedi.

MHP'li Özdemir'den İP'li Ataş'a: Şimdi de aynı yerdeyiz, sizin karşınızdayız

Suriyeliler için yaşamın normalleşmesinin temin edilip, huzur, refah ve güven içerisinde ülkelerine dönmeleri, ülkemizin temel hedefi olduğunu aktaran Özdemir, "İhanet ve Proje safında yer aldığınızı bu asil millet gayet iyi biliyor şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, açıklamalarında şunları kaydetti:

DOĞRU BULMADIĞIMIZI VE MAKASADINI AŞTIĞINI BELİRTMİŞTİK

"İP Kayseri Mv. Dursun Ataş’ın, 2019 yerel seçimlerinden önce 'Suriyelileri defetmenin sözünü veriyorum' beyanını doğru bulmadığımızı, aynı beyanın maksadını aşan ve provokasyona açık yönlerinin olduğunu o dönem belirtmiştik.

Bu şahıs Kayseri’de katıldığı bir tv programında Sayın Genel Başkanımızın Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerinde normalleşmenin tesis edilmesiyle birlikte tekrar geri dönmeleri minvalinde yaptığı açıklamalarına ve benim de 4.3.2019 tarihinde yaptığım açıklamaya aklınca dem vurmuş.

SÖZLERİMİZİN ARKASINDAYIZ

Beraber hareket ettikleri HDP ve kahvaltı masası kurma arzusu taşıdıkları terörist Demirtaş gibi Suriyeli kardeşlerimiz üzerinden toplumsal huzurumuzu bozacak girişimlerde provokatif tutumunu devam ettiren zatın, MHP ve Sayın Genel Başkanımıza laf etmesi haddi ve harcı değildir!

İdrak problemi bir tarafa, maksatlı ve sistemli şekilde partimizin görüşünü saptırma amacı taşıyan ve siyasi ahlaktan uzak tutum sergileyen HDP sevici partide bulunan Ataş’ın beyanları bir tarafa, 4.3.2019 tarihli sözlerimizin hala arkasındayız!

NERESİ SİZİ RAHATSIZ ETTİ?

'Oradaki yaşamın normalleşmesi bir an önce temin edilip, ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimiz huzur, refah ve güven içerisinde ülkelerine dönmeleri, ülkemizin temel hedefi, bizim de siyasetçi, gazeteci ve millet olarak arzumuz' bu sözün neresi sizi rahatsız etti?

Evet, o gün de aynısını söyledik, şimdi de aynı yerdeyiz, sizin karşınızdayız!

İP’li Ataş, iyi bilirsin ki bizler dün de, bugün de, bundan sonra Başbuğ Türkeş’in emanetine leke sürdürmeyen Liderimiz, Sayın Genel Başkanımızın her ölçüsünü esas edinir, baş koyduğumuz bu yolu şerefimiz kabul ederiz? Ya sen ve senin gibi olanlar?

ZİHNİYETİNİZİN NEREYE HİZMET ETTİĞİ AÇIKTIR

Suriye’de yaşanan iç savaş ve ülkemize etkileri konusunda gerçekte nerede durduğunuz, sabıkanızın ne olduğu, kimlerle beraber hareket ettiğiniz, neyi amaçladığınız ve çarpık zihniyetinizin nereye hizmet ettiği açıktır."

Afrin’de Mehmetçik, teröristlerin başını ezerken, biz milletimizle birlikte askerimizin yanındaydık. Peki sen ve partin neredeydi? Siz o dönem ortağınız HDP ile birlikte parti olarak bu harekata “tamamen karşı olduğunuzu” genel sekreterinizin ağzından duyurmakla meşguldünüz!

İHANET VE PROJE SAFINDA YER ALDIĞINIZI BU ASİL MİLLET GAYET İYİ BİLİYOR

İhanet ve Proje safında yer alıp, sütre gerisinden tilki misali şikar alamazsınız! Hiçbir koşulda Bozkurt’un asalet, feraset ve tavrını aşamazsınız. Bu asil millet ve Kayseri sizin kim olduğunuzu gayet iyi biliyor!

Milliyetçi Hareket size ağır gelir. Zira Ülkücüler vefanın, zekanın ve vicdanın ağırlık merkezidir. Biz elbette Başbuğ Türkeş’in izinde, Sayın Genel Başkanımızın yolunda ve emrindeyiz. Sizlerse M.Akşener’in dediği gibi papaz Ernest Rennan milliyetçiliği yapmaya devam edin…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER