Milliyetçi Hareket Partisi Medya, İletişim ve Dijital Mecralardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir sosyal medya X hesabından DEM Parti’nin kapatılması gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.

DEM’in PKK’nin siyasi kolu olduğunu söyleyen MHP’li Özdemir, “Hürriyet, mevcudiyet, istiklal ve istikbalimizin sembolü Türk Bayrağı başta olmak üzere milli değerlerimizin tamamına hakaret eden, terör eylemlerini öven, milletvekillerine ve siyasi partilere tanınan hakları PKK’ya ve PKK’lı teröristlerin hizmetine sunduğu delilleri ile ortada bulanan DEM’in bir an evvel kapatılması hukukun, vicdanın ve demokrasinin gereğidir.” İfadelerini kullandı.

Türk Milletininde DEM'in kapatılmasına dair beklentisi olduğunu belirten Özdemir,  "DEM’in kapatılması, Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasi huzuru ile istikrarının hem olmazsa olmazı, hem de önceliğidir. Bu, şehitlerimize ve aziz emanetlerine ödenmesi gereken asil bir borçtur ve bundan da geri dönüş yoktur. Hiç kuşku yok ki aziz milletimizin de beklentisi aynıdır." dedi.

MHP’li İsmail Özdemir’in açıklamasının tamamı:

Anayasa Mahkemesi’nde hakkında kapatma davası süren ve terör örgütü PKK’nın siyasi kolu olduğu alenen ortada bulunan ancak kararı verilmeyen HDP’nin, “eylem, program ve hedef” olarak devamı olduğunu her yönüyle, özellikle de yerel seçimler sonrası gösteren DEM ile ilgili kapatma davasının da bir an evvel açılması gerekir.

Kahraman Mehmetçiğimizin şanlı mücadelesi ile birer birer temizlenen terör inlerinin tepesine dikilen; hürriyet, mevcudiyet, istiklal ve istikbalimizin sembolü Türk Bayrağı başta olmak üzere milli değerlerimizin tamamına hakaret eden, terör eylemlerini öven, milletvekillerine ve siyasi partilere tanınan hakları PKK’ya ve PKK’lı teröristlerin hizmetine sunduğu delilleri ile ortada bulanan DEM’in bir an evvel kapatılması hukukun, vicdanın ve demokrasinin gereğidir.

Dahası DEM’in kapatılması, Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasi huzuru ile istikrarının hem olmazsa olmazı, hem de önceliğidir. Bu, şehitlerimize ve aziz emanetlerine ödenmesi gereken asil bir borçtur ve bundan da geri dönüş yoktur. Hiç kuşku yok ki aziz milletimizin de beklentisi aynıdır.

Farklı gündemler ve olmadık senaryolarla mevcut iklimde bu gerçeği gizlemeye çalışan sol anlayışın yozlaşmış ve dinazorlaşmış kalemşörleri ile Cumhur İttifakı mensubuymuş gibi davranarak sözde normalleşme kelamına sarılan  medyayı mesken tutmuş kimi karekter ve kişilik erozyonu yaşadığı bilinen şahısların aynı kapsamdaki uğraşları beyhudedir.

“Türk’ün gücünü göreceksiniz”