MHP'li Kılıç: Milliyetçi Hareket Partisi, millî duruşun simgesidir, şühedaya vefanın adresidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Kılıç, beraberindeki heyet ile MHP Lideri devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla gerçekleştirilen “Adım Adım 2023, İl il Anadolu” Temalı İl ziyaretleri kapsamında Bilecik’teydi. Heyette Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, MYK Üyeleri Nevzat Ünlütürk, Bülent Maşaoğlu, Güllü Yener, Şahin Gürz de hazır bulundu.

MHP'li Kılıç: Milliyetçi Hareket Partisi, millî duruşun simgesidir, şühedaya vefanın adresidir

Konuşmasında, "Milliyetçi Hareket Partisi, millî duruşun simgesidir, şühedaya vefanın adresidir. Sevdamız Türklük ve Türkiye'dir. Millî bekayı yaşatmak, taviz vermeyeceğimiz ilke ve inancımızdır." ifadelerini kullanan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz Kılıç'ın açıklamaları şöyle;

"ADIM ADIM 2023, İL İL ANADOLU"

"Türk Dünyasının Bilge Lideri, Lider Ülke Türkiye’nin mimarı, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatlarıyla gerçekleştirilen “Adım Adım 2023, İl il Anadolu” Temalı İl ziyaretlerimiz büyük bir coşku ve katılınla gerçekleştirilmektedir. Edirne’den Kars’a kadar her ilimizde, birçok ilçemizde sizlerle, vatandaşlarımızla birlikte olabilmek bizleri heyecanlandırmakta ve mutlu etmektedir. Eskişehir Milletvekilimiz Metin Nurullah Sazak, MYK Üyelerimiz Nevzat Ünlütürk, Bülent Maşaoğlu, Güllü Yener, Şahin Gürz ve dava arkadaşlarımızla Bilecik’te bulunmaktan çok mutluyuz.

Vekillerimiz, il ve ilçe başkanlarımız, MYK, MDK üyelerimiz, teşkilat mensuplarımız her zaman vatandaşlarımızla, halkımızla birlikteler ve onların dertleriyle dertlenmek, mutluluklarını paylaşarak artırmak düşüncesiyle hareket etmektedirler. Haziran 2021’den bu yana da Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla,
İl, İlçe Başkanlarının Eğitimi
İl Başkan yardımcısı kadınlarımızın eğitimi
Gençlik Kurultayı
Analar Bacılar Kurultayı
Bölge Toplantılarımız ve şimdi de,
“Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” temamızla illerimizde sizlerle birlikte oluyoruz.

"GÜÇLÜ SİYASET, LİDER TÜRKİYE, HEDEF 2023"

Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin önünü kesmek isteyen dâhilî ve hârici planları boşa çıkarmak için belirlediği stratejik hedefler doğrultusunda, “GÜÇLÜ SİYASET, LİDER TÜRKİYE, HEDEF 2023” sloganıyla 2023 seçimleri ve sonrasına şimdiden hazırlanmaktadır.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin dinamik siyasi faaliyetlerinin 2023 hedefleri bağlamında hız kesmeden sürdürülebilmesi için, teşkilatlarımızın gereken çalışkanlık ve azmi göstereceğine olan inancımız tamdır.
Çalışmalarımızın ülkemiz ve umudunu Türk milletine bağlayan mazlum coğrafyalar için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, Sayın Genel Başkanımızın selam, sevgi ve başarı dileklerini arz ediyorum.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ, TÜRKİYE'YE ÖZGÜ İNŞA EDİLMİŞTİR

Bildiğiniz üzere 16 Nisan 2017 halkoylamasında kabul edilen anayasa değişikliğinin özü hükümet sistemi değişikliğidir. Türk milleti ortaya koyduğu irade ile devlet ve millet varlığının güvenceye alınıp istiklâl içinde istikbâle taşınması için halkoylamasında Türkiye düşmanlarına ağır bir yenilgi yaşatmıştır.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’ye özgü, Türk milletinin tarihi ve kültürel dokusuna uygun genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle “Türk Tipi Başkanlık” modeli olarak inşa edilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, cumhuriyet tarihimizdeki en önemli yönetim reformu, şartlara ve gelişmelere cevap veren en dinamik, demokratik tercihtir. Şu noktanın altını çizmekte fayda var: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin merkezinde sadece millet egemenliği ve demokratik değerler bulunmaktadır. Anayasamız ile güvence altında bulunan cumhuriyetin temel nitelikleri, milli ve üniter devlet yapımız, Türk milli kimliği, Türk Dili, Atatürk, demokratik rejim ve temel insan hakları gibi değerler sistemin kırmızı çizgileridir. CHS, aziz milletimizin, milli iradenin tercihidir. Bunun üzerine söylenecek bir söz yoktur. Güçlü devlet, güçlü yönetim, demokratik istikrar gayeleri yeni sistemin ana omurgasıdır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Uygulama Sonuçları

1. Siyasî istikrar sağlanmış ve meşruiyet tartışmaları son bulmuştur.
2. Devletin temel organları aslî işlevlerini yerine getirmeye başlamış ve organlar arası çatışma sona ermiştir.
3. Devlet içindeki birkaç çok başlılığın ortadan kalkmasıyla ve askerî otoritenin sivil idareye kesin bir hiyerarşi ile bağlanmasıyla birlikte “darbe tehlikesi ve tehdidi bitmiştir”
4. Cumhur ittifakı yoluyla kronik sorunlarda hızlı kararlar alınmış ve uygulanmıştır. Hızlı karar alma süreçlerinin en iyi şekilde hayat bulduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin varlığı, Covid-19’un olumsuz etkilerinin yok edilmesinde Türkiye’nin en büyük gücü olmuştur.
5. Özellikle “terör, güvenlik ve dış politika” eksenli başarılar hepimizin malumudur. Mavi Vatan, Libya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Suriye’deki başarılar. Ülkemiz sınırları içinde terörle yapılan etkin mücadele..
6. Savunma Sanayii ve enerji alanındaki atılımlar ile birlikte “yerlilik ve millîlik” oranı hızlı bir şekilde artmıştır.
7. Ekonomi ve yargı alanındaki hazırlanan reform paketleri hızlıca uygulanmaya başlanmıştır.

MHP, MİLLİ DURUŞUN SİMGESİ, ŞÜHEDAYA VEFANIN ADRESİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi bugüne kadar olduğu gibi; sağlam duruşuyla, tartışılmaz vefasıyla, millî bekanın onuruna olan yüksek bağlılığıyla dâhili ve harici bedhahlara karşı kutlu mücadelesini sürdürecektir. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, millî duruşun simgesidir, şühedaya vefanın adresidir.
Sevdamız Türklük ve Türkiye'dir. Millî bekayı yaşatmak, taviz vermeyeceğimiz ilke ve inancımızdır.

Muhalefetin, mal bulmuş mağribi gibi her sorunun üzerine atladığı, “Türkiye yönetilemiyor” algısı oluşturmak için her yolu denediği bu süreçte, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ne kadar gerekli olduğu daha iyi anlaşılmıştır.
Biz, Milliyetçi Hareket Partisi’yiz, bizim önceliğimiz, siyasi çıkar değil, "Devletin âlî menfaatleri"dir.
Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin hafızalara kazıdığı şekliyle “Önce ülkem ve milletim” diyen, şerefli ülkücülerin partisiyiz. Türk milliyetçilerinin rehberliğinde 21. asır Türk asrı olacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin gayesi, Sayın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu “2023 Lider Ülke Türkiye” hedefinin gerçekleşmesidir.

CHP VE İP YOLDAN ÇIKMIŞTIR

Cumhur ittifakı pazarlıklarla kurulmuş bir ittifak değildir. 15 Temmuz darbe girişiminin ilk saatlerinde MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Seçilmiş hükümetin yanındayız” açıklamasından sonra temeli atılmıştır.
CHP ve İP artık yoldan tamamen çıkmıştır. Ne yaptıkları, neye, kime hizmet ettikleri, amaçları, hedefleri ne? Anlaşılır gibi değildir. Muhalefete göre her şey kötüdür, yapılan bir tek iyi icraat yoktur.

İP Genel Başkanı bir gün kalkıyor “Demirtaş’ı kahvaltıya bekliyorum” derken bir gün “HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırıyoruz” diyor. Öbür gün “HDP meşru bir parti” oluyor. “Diyarbakır annelerine HDP’nin önünde niye oturuyorsunuz, valilikte oturun” diye sesleniyor. Ne hikmetse, hangi şehre gitse bir vukuat çıkıyor. Bu kadarla da kalınsa iyi. İP’in grup başkan vekili kalkıyor, Baş tacı şehit yakınımıza küfür etmeyi mubah görüyor.
Öbür taraftan CHP’nin genel başkanı “Tezkereye hayır” derken, ertesi gün “Kandil’i başlarına yıkacağım diye açıklama yapıyor. Hızını alamıyor, büyükelçilere Türkiye’yi şikâyet ediyor.

MHP olarak milletimizin menfaatine olan ve olacak her türlü konunun destekçisi ve takipçisiyiz. Milletimizin dertlerini biliyor ve çözümü konusunda var gücümüzle çalışıyoruz.
Son 5 yılda terörle yapılan mücadelede başarılı olunmuştur. Bizim önceliğimiz de güvenliktir. Vatanı olmayanın geleceği de olmaz. Devleti olmayanın geleceği de olmaz. Bu sebeple önceliğimiz ülkemizin güvenliği, dolayısıyla bekasıdır. Afganistan, öncesinde Suriye, bir çok Afrika ülkesi bu konuda acı örnekler..

OK YAYDAN ÇIKMIŞTIR, HEDEFİNE ULAŞACAKTIR

Dünyada ciddi bir ekonomik kriz söz konusu. Pandemi dünya dengelerini alt üst etti. Kapanan iş yerleri, artan işsizlik oranları bütün dünyanın ortak derdi. Petrol fiyatları artarken, arz talep dengeleri ciddi manada bozuldu. Dünya devlerinden biri olan İngiltere’de akaryakıt sıkıntısı çekiliyor. Avrupa kış aylarında doğal gaz sıkıntısı çekilebileceğini tartışıyor. Enflasyon oranları gerek Amerika, gerekse Avrupa’da ciddi manada arttı. Tabii ki ister istemez bu kriz bizi de etkiliyor. Terörle mücadelemizin rövanşını Kur üzerinden almak istiyorlar. Türkiye faiz kamburundan kurtulmalıdır. Faiz, uzun vadede üretim sistemine büyük hasarlar vermektedir. Ülkemiz şu anda dünyada faiz oranının yüksekliği açısından ilk on ülkeden biri, Avrupa’nın da zirvesindedir. Faiz geleceğimizden çalmaktadır. Enflasyon ile mücadelede milli ve yerli üretiminin arttırılması tek çaredir. Milletçe sabır ve metanetle, sağduyuyla hareket etmeliyiz. Bizi yolumuzdan alıkoymak isteyenler başarılı olamayacaklardır. Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle ok yaydan çıkmıştır, Allah’ın izniyle hedefine ulaşacaktır.

MHP olarak yapılanları yakinen takip ediyor, milletimizin lehine olan her türlü kararı destekliyor, yapılması gerekenler konusunda ciddi manada çaba sarf ediyoruz.
Ekonomide yeni hedef: Bir yandan giderleri düşürüp bir yandan da gelirleri artırmaktır. 3600 ek gösterge, Elektrik faturalarından TRT ve Enerji Fonu’nu kaldırmak önemli bir adımdır. Asgarî ücreti de makul bir seviyeye yükseltmek için ciddi çalışmalar yapılmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Bilecik programımız için İl Başkanımız Muhammet Fatih Yaşar’a ve kıymetli İl-ilçe yöneticilerimize teşekkür ediyorum."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER