MHP'li Depboylu: Kadına yönelik şiddetin karşısında durmalıyız

MHP Aydın Milletvekili Depboylu, Kadına ve çocuğa yönelik her türlü şiddete karşı durulması gerektiğini belirterek, "Bu konuda bir seferberlik havasında çalışmak zorundayız." dedi.

MHP'li Depboylu: Kadına yönelik şiddetin karşısında durmalıyız
MHP Aydın Milletvekili, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi Deniz Depboylu, İstanbul Çekmeköy'de, belediye otobüsünde hemşire Ayşegül Terzi'nin darbedilmesiyle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olduklarını ve bu tür olayların kendilerini üzdüğünü belirten Depboylu, saldırganın olay anında söylediği sözlerinin dikkat çekici olduğunu vurguladı. Depboylu, şunları kaydetti:

"Burada içsel sorunlarının dışarıya yansıması da söz konusu. Şizofren olduğunu iddia ettiler ama ben o konuda çok emin değilim. Çünkü bu tür davranışları gösterip 'hastayım' diyerek ceza indirimine gitmek isteyen çok insan oluyor. Bunun iyice araştırılması lazım.

Sebep ne olursa olsun, kadına yönelik şiddetin engellenmesine yönelik çalışmalarımız hız kazanmalı. Zira bu konuda yapılması gereken birçok çalışma askıya alındı. 15 Temmuz olayından sonra sanki ülke gündemindeki birçok sorun bir kenara bırakıldı. Tabii ki 15 Temmuz büyük bir sorun, onun üzerine çok çaba serf etmemiz gerekiyor ama bu yapılırken diğer sorunlara da eğilmeliyiz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu konuyla ilgili ciddi çalışmalar yapması gerekiyor. Gündemdeki sorunlar çok büyük ama gündemin diğer sorunlarını da öteleyemeyiz.

Bu konuda siyasi partilerin ortak tavır sergilemesi en doğru olandır. Kadına, çocuğa yönelik şiddet, istismar gibi her türlü olay karşısında Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin aynı tavrı göstermesi gerekiyor ki buna bakarak bazı şeylerin arkasına sığınılamayacağı fark edilmeli."

Depboylu, böyle bir olayda dini ve başka bir duyguların arkasına sığınılamayacağına dikkati çekerek, "Kadına ve çocuğa yönelik her türlü şiddetin karşısında topyekun durmalıyız. Bu konuda bir seferberlik havasında çalışmak zorundayız." dedi.

aa

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER