Kurtulmuş: Hiçbir belediyenin terör örgütlerine destek gibi bir hakkı olamaz

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Halkın oylarıyla seçilmiş olan hiçbir belediyenin terör örgütlerine destek vermek gibi bir hakkı olamaz. " dedi.

Kurtulmuş: Hiçbir belediyenin terör örgütlerine destek gibi bir hakkı olamaz
Atatürk Üniversitesi Akademik Yıl açılışı ve partisinin siyaset akademisi toplantısına katılmak üzere Erzurum'a gelen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Vali Seyfettin Azizoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı şehirlerde belediyelerin kaynaklarının terör örgütüne aktarıldığı konusunda iddialar olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın da bu iddialar üzerine gözaltına alındığını dile getirdi.

Siyasiler olarak bu soruşturmaları kamuoyu gibi dışarıdan takip ettiklerinin altını çizen Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Halkın oylarıyla seçilmiş olan hiçbir belediyenin terör örgütlerine destek vermek gibi bir hakkı olamaz. Tarumar edilmiş bu şehirlerde insanlar belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini seçerken, şehirlerine çukurlar kazılsın, bombalar patlatılsın, insanlar öldürülsün, binalar yıkılsın, okullar yakılsın diye bunları seçmediler. İnsanlar oy verirken hizmet almak için, güzel şehirlerde yaşamak için belediyecilik hizmetlerinden istifade edebilmek için, parklarının, yollarının, yeşil alanlarının bol olduğu şehirler versinler kendilerine diye, hizmet sunsunlar diye belediyelere oy verdiler ve seçtiler. Belediyelerin hizmetleri bırakıp bir şekilde terör örgütüne destek olacak faaliyetlerin yanında, gölgesinde yer alması ilk başta kendisine oy veren halka karşı ihanettir."

Numan Kurtulmuş, belediyelerin yeniden gözden geçirildiğini ifade ederek, "Belediyeler yeniden gözden geçiriliyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile ilgili iddialar da bu kapsamda ele alınmalıdır. Devam eden bir soruşturma var, o soruşturmanın sonucunu hep beraber göreceğiz. Soruşturmanın sonucuna göre de belli bir karar alınacaktır." diye konuştu.

"Sosyal medya sorumsuzca davranılacak bir alan değildir"
Bir gazetecinin "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da internet bağlantısında yaşanan sorunun Kışanak'ın gözaltına alınması ile ilgili olup olmadığını" sorması üzerine Kurtulmuş, konunun gözaltı kararıyla ilgisini bulunmadığını söyledi.

Sosyal medyada zaman zaman provokasyonların yapıldığını hatırlatan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Sosyal medya sorumsuzca davranılacak bir alan değildir. Herkes burada çok dikkatli davranmalıdır. Bizim için önemli olan Ortadoğu bu kadar karışık bir noktadayken Türkiye'nin dirliğinin, birliğinin sağlamasıdır. Aramızda siyasi farklılıklar olabilir ama hepimiz bu ülkenin çocuklarıyız. İnterneti, sosyal medyayı kullananlar da asla ayrılık dili üzerinden bir takım provokasyonlar yapamaz. Yapmamalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

aa

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER