Kurtulmuş: FETÖ mehdiyim diyecek dili varmıyor

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, FETÖ elebaşı Gülen'e ilişkin "Kendisini kainat imamı tayin ediyor, 'Mehdiyim, Mesihim' diyecek de buna dili varmıyor. Cemaatine söyletiyor, kendisi söylemiyor." dedi.

Kurtulmuş: FETÖ mehdiyim diyecek dili varmıyor
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Öğrenci Pansiyonu açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, 15 Temmuz'da bir hain çetenin işgal teşebbüsüyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

İslam'ın en temel inançlarından birine göre, Hazreti Peygamber'den sonra artık İsmet yani hatasız olma sıfatı taşıyan hiçbir kulun gelmeyeceğine işaret eden Kurtulmuş, hiç kimsenin Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fethullah Gülen'e "Ya sen kimsin, niye hatasızsın" diye sormadığını söyledi. Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kendisini kainat imamı olarak tayin ediyor. 'Mehdiyim, Mesihim' diyecek de buna dili varmıyor. Cemaatine söyletiyor, kendisi söylemiyor. Yıllar evvel diyor ki 'Cebrail kardeşim gelse, bana şunu, şunu yapacaksın dese ben hadi oradan bunu yapmam' diyor. Kimse kalkıp da sormuyor, 'Ya sen kimsin? Cebrail sana niye gelsin?' Cebrail gelse, haşa, hangi peygamberin Cebrail'in söylediklerine itiraz edebilecek hali var. Hazreti Peygamber'den, Hatem'ül Enbiya'dan sonra kimsenin peygamber olmayacağını bilmiyor musun?"

İmam hatip okullarının en önemli özelliklerinden birinin Anadolu topraklarında yaşanan Müslümanlık geleneğini canlı bir şekilde topluma kazandırmak olduğunu kaydeden Kurtulmuş, bu topraklarda yaşanan geleneğin cami, medrese ve dergah kurumunun üzerinden geldiğini anlattı.

"Milletine bağlı olan neslin yetişmesine ihtiyaç var"
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Müslümanlığın, bu topraklara bu kurumlarla birlikte geldiğine işaret ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Dergahlar açık, Fergana Vadisi'nden itibaren gelen Hoca Ahmet Yesevi'nin, Hacı Bayram Velilerin, Hacı Bektaşi Velilerin o dergahlarından süzülüp gelen o edep, terbiye, adap, kendini bilme ilmi... Dergahın kapısı herkese açık. Gelene de eyvallah, gidene de eyvallah. Medrese, işte okul. Medrese deyince birilerinin tüyleri diken diken oluyor. Medrese eski adı, yeni adı okul. Okul da herkese açık. Kapısı herkese açık, gidecek olana da açık. Cami de herkese açık. Gelene de eyvallah, gidene de eyvallah ama birtakım itikaden sapıklık içerisinde olan topluluklar, bu milletin içerisini de zehirli sarmaşık gibi bütün toplumu sardılar. Sadece kendilerinden olan Müslüman, onun dışındakilerini adam yerine saymadılar. İşte bütün bunlarla mücadele etmek için itikadı, kökü sağlam, milletine bağlı olan neslin yetişmesine ihtiyaç var. Bu okul bu pınarlardan birisidir. Bu okul bu çınarlardan birisidir. Bu pınarlardaki suyumuz Anadolu ve Rumeli topraklarında varlığımız devam ettiği müddetçe bu pınarlar Allah'ın izniyle gürül gürül akacak, bu toprakları beslemeye devam edecektir."

AA

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER