İYİ Parti'de FETÖ isyanı! Bir grup partili eylem yaparak İstanbul İl Başkanı’nın istifasını istedi

İYİ Partili üyesi bir grup İstanbul İl Başkanlığı önünde toplanıp protesto gösterisi düzenleyerek İYİ Parti Adalet ve Hukuk Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun istifa etmesini istedi.

İYİ Parti'de FETÖ isyanı! Bir grup partili eylem yaparak İstanbul İl Başkanı’nın istifasını istedi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın açıklamalarının ardından İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. İYİ Parti üyesi bir grup Merter'de bulunan İstanbul İl Başkanlığı binası önünde toplanarak yaşanan olayları protesto etti.

DEMOKRASİMİZ AÇISINDAN DRAMATİKTİR"

Grup adına açıklamayı İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Ayşe Melda Topyay yaptı. Parti içindeki krize gerekli müdahalelerin yapılmadığını ifade eden Topyay, "Son zamanlarda, giderek artan bir dozda iç tartışmalara boğulan partimizde yaşanan krize çözüm üretmesi gereken yöneticilerin kendi küçük iktidar alanlarını koruma gayretinden başka hiç bir çözüm (!) üretememesi yaşanan krizi derinleştirmektedir. Bizim burada bulunuşumuzun hiç bir şahsın yanında ya da karşısında olmak gibi bir misyonu yoktur. Bizim burada bulunuşumuzun gayesi, temel dinamiğini Türk Milliyetçileri'nin oluşturduğu partimizin ilkelerine aykırı gördüğümüz uygulamalara itiraz etmek ve hukukun işletilmesine katkı sağlamaktır. Dün itiraz ettiğimiz tüm parti içi anti demokratik uygulamaların partimizde yaşanıyor olması, liyakatin ve hakkaniyetin yerine dar ekipçi ve pragmatist bir zihniyetin yönetim tarzı olarak belirlenmesi demokrasimiz açısından dramatiktir. Dün bizler partimizi Türkiye’nin demokratik oksijen çadırı olarak tanımlarken, bugün partimizin adeta ‘demokratik entübe’ olması ve dar ekibin haricinde kalan partililerin nefessiz kalması ayrı bir ayıplı durumdur. Halkımızın ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayamadığı, devletimizin çok yönlü dış tehditle boğuştuğu bu dönemde Türkiye'nin İYİ Parti'ye ihtiyacı vardır. Basta parti yöneticileri olmak üzere her üyemiz bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmeli, koltuk kaygısıyla değil Millet kaygısıyla hareket etmelidir." dedi.

"İL BAŞKANLIĞI SIFATI HUKUK KARŞISINDA KALKAN DEĞİLDİR"

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun kendi isteği ile istifa etmesi gerektiğini ifade eden Topyay, "İYİ Parti, dürüst ve ilkeli duruşuyla ülkemizin ümidi olmalıdır. İYİ Parti, "Anayasa'da kutsal madde olmaz" diyen sorunlu akademisyenler için siyasî kariyer basamağı değildir. Bu parti Bahadır Erdem, şüpheli görüşlerini dile getirsin diye kurulmamıştır. Hakkında savcılık soruşturması bulunan İstanbul il başkanımız, birisi ya da birileri istediği için değil, hukuken istifa etmeli ve soruşturmanın sonucunu sıfatsız bir şekilde beklemelidir. Nasıl ki genel merkezdeki herhangi bir sıfat hakaret kürsüsü değilse, İYİ Parti İl Başkanlığı sıfatı da hukuk karşısında bir kalkan değildir. Teşkilat mensuplarının genel merkezlerinde hakaret görüp darp edildiği, en ufak bir itiraz ve eleştiri karşısında genel merkez trollerinin saldırıya geçtiği, kongrelerde bildik şark kurnazlıklarının devam ettiği bir parti değildi hayalimiz ve böyle bir parti kurmak için değildi mücadelemiz. Bugün koltuklarında oturanlar bilmelidir ki o koltuklarda bugün tasfiye edilen, yok sayılan, küstürülen, tahkir edilen Türk Milliyetçilerinin emeği vardır... " dedi.

Parti binası önünde toplanan kalabalık sloganlar atarak İYİ Parti Adalet ve Hukuk Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun istifa etmesini istedi.

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BUĞRA KAVUNCU HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATMIŞTI

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın geçtiğimiz haftalarda partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cülükle suçlamasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçmiş ve Kavuncu hakkında soruşturma başlatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 19:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER