Başkent'te sürpriz Erdoğan-Yıldırım görüşmesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım akşam saatlerinde sürpriz bir görüşme yaptı. Görüşmede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Sincar ve Karaçok’a yönelik operasyonlarıyla Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM) Türkiye kararının konuşulduğu öğrenildi.

Başkent'te sürpriz Erdoğan-Yıldırım görüşmesi

Ankara’da AKPM’nin Türkiye kararı ve TSK operasyonları tartışılırken akşam saatlerinde tüm gözler Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan buluşmaya çevrildi. 

Başbakan Yıldırım, akşam Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nin ardından resmi programında olmamasına rağmen sürpriz şekilde Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevi’ne geçti. 

Görüşme Ankara kulislerinde “Kabine değişikliği” hareketliliği yaşattı. Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki kritik görüşmenin AKPM’nin Türkiye’yi siyasi denetim altına alma kararı vermesiyle TSK’nın Sincar ve Karaçok’a düzenlediği operasyonların arkasından gelmesi dikkat çekti. 

Cumhurbaşkanlığı kaynakları kabulün “haftalık olağan görüşme” çerçevesinde yapıldığını kaydetti. Erdoğan ile Yıldırım arasında geç saatlere kadar süren görüşmede AKPM kararının ardından Türkiye’nin atacağı adımların konuşulduğu öğrenildi. 

Görüşmede Kuzey Irak’ta ve Suriye’de terör örgütlerine karşı yapılan operasyonların gündeme geldiği de ifade edildi.

Kaynak: Hürriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER