Bakan Akdağ: Başbakan, revizyona ihtiyaç duyabilir

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa etmesiyle ilgili, "İktidar partisi olarak bir ekiple hizmet ediyorsunuz ve burada sorumluluk kendisine verilmiş olan kişiler. Başbakanımız zaman zaman böyle revizyonlara ihtiyaç duyabilir" dedi.

Bakan Akdağ: Başbakan, revizyona ihtiyaç duyabilir
 

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın istifa etmesiyle ilgili, "İktidar partisi olarak bir ekiple hizmet ediyorsunuz ve burada sorumluluk kendisine verilmiş olan kişiler. Başbakanımız zaman zaman böyle revizyonlara ihtiyaç duyabilir" dedi.

Bakan Recep Akdağ, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mersin'e geldi. İlk olarak Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ı ziyaret eden Akdağ, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz ile AK Partili milletvekillerinin de eşlik ettiği ziyarette daha sonra bir açıklama yapan Akdağ, Mersin'in sağlıkta bir ilki yaşayacağını belirtti. Akdağ, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımızın rüya projeleri olan şehir hastanelerinin ilkini inşallah önümüzdeki birkaç ay içerisinde hizmete sokacağız. Doğrusu beni de çok heyecanlandıran iş. Şu anda 23 bin yatak ihalesi tamamlanmış, yüklenici firmalara teslim edilmiş durumda. 23 bin yatak inşa ediliyor. İlk tamamlanan kompleksi Mersin'de hizmete açacağız. Her haliyle mükemmel bir hastane. Bu evsafta bir hastaneyi Avrupa'da bulamazsınız dünyada da. Bu kadar gelişmiş teknolojisi olan, mimarisi itibariyle de hem çalışanlara hem hizmet alacak vatandaşa kolaylık sağlayacak. Hastaneler kompleksini dünyada da bulmak çok zor. Bu kadar iddialı bir projeyi en iyi haliyle vatandaşa hizmet sunar hale getirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Sadece bu hastanenin durumunu tespit etmek ve açılışla ilgili çalışmaları yerinde görmek için yaklaşık 3,5 saat harcayacağım."

"TERÖR ÖRGÜTLERİ KOALİSYON KURDU"

Türkiye'nin zor günler geçirdiğini belirten Akdağ, şöyle devam etti:

"Bir taraftan devletin içine sızmış FETÖ terör örgütünün devletin içindeki unsurlarının temizlenmesi çabalarını sürdürüyoruz, öbür taraftan adeta bir terör örgütleri koalisyonu ile mücadele ediyoruz. Türkiye açısından terör örgütlerinin koalisyon kurduğunu görüyoruz. Kim bunlar? Bildiğimiz FETÖ terör örgütü, DAEŞ, PYD, DHKP-C. Bir takım eylemleri birlikte gerçekleştiriyorlar. Faaliyetlerde birbirlerine destek oluyorlar. Daha da önemlisi yurtdışı destekçileri birbirine benziyor. Ama 15 Temmuz şahlanışında olduğu gibi milletimiz nasıl asil olduğunu dosta ve dünyayla gösterdi. 3'ü değil 5'i de gelse dahası da gelse bu işin üstesinden gelecek bir milletiz."

"BU TİP DEĞİŞİKLİKLER OLUR"

Konuşmasında kabinede yapılan değişiklikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Recep Akdağ, 15 yıldır benzer çok revizyonlar gördüğünü kaydederek şöyle konuştu:

"Çok tabidir bu. İktidar partisi olarak bir ekiple hizmet ediyorsunuz ve burada sorumluluk kendisine verilmiş olan kişiler Başbakanımız zaman zaman böyle revizyonlara ihtiyaç duyabilir. Bazen de arkadaşlarımızın kendisi de bunu talep edebilir. Bunlar çok tabidir. AK Parti siyasette kişilerin değil ilkelerin, kişilerin değil partinin kurumlarının etkin olduğu kurumsallaşmış bir siyaset yapısını Türkiye'ye yerleştirmiş bir partidir. Bu yüzden bunları tabi karşılamak gerekir. Bu tip değişiklikler olur, önümüzdeki günlerde de bu tür değişiklikler olacaktır. Yarın olacaktır anlamında söylemiyorum ama bunları çok normal karşılamak gerekir. Geçmiş dönem Türkiye'si ile kıyaslarsanız Türkiye'de bakanlık sürelerinin önceki dönemlerle kıyaslanmayacak kadar daha uzun olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla Sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle gerçekleşmiş bir değişiklik olarak görüyorum. Efkan kardeşime de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Görevi yeni alan Süleyman Bey'e, Çalışma Bakanı olan Sayın Müezzinoğlu'na da başarılar diliyorum."

DHA

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER