Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız sosyal medya X hesabından terör örgütü uzantısı olan DEM Parti’nin mecliste yeni kanun teklifi görüşülürken PKK ve elebaşlarının propagandasını yapmalarına sert tepki gösterdi. “Kursu dokunulmazlığına sığınan bölücü örgüt uzantıları, görüşülmekte olan yasa teklifi ile ilgili bir tek cümle kurmadan devletimize milletimize hakaretler yağdırdı. Dem’lenen CHP sıralarından destek ve alkışlar aldı.” İfadelerini kullandı.

Anayasada yer alan hak ve hürriyetlerin devletin ve milletin birlik ve bütünlüğünü bozmak amacıyla kullanılamayacağını söyleyen Feti Yıldız "​Anayasanın başlangıç kısmında yazılı olduğu gibi hiçbir düşünce ve mülahazanın Türk milli menfaatlerinin, Türk varlığının devleti ve ülkesi ile bölünmezliği esasının, Türklüğün tarihi ve manevi değerlerinin, Türk milliyetçiliği ilkesi inkılapları ve medeniyetçiliğin karşısında koruma göremeyeceği bilinmelidir." dedi.

MHP’li Feti Yıldırz’ın işte o sözleri:

Bölücü terör örgütünün Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ndeki uzantıları her zaman olduğu gibi, Türk Ticaret Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına dair kanun teklifinin görüşüldüğü her saat her dakikada bir başka yerde rastlanılmayacak yoğunlukta terör örgütü PKK ve elebaşlarının propagandasını yaptılar.

Kursu dokunulmazlığına sığınan bölücü örgüt uzantıları, görüşülmekte olan yasa teklifi ile ilgili bir tek cümle kurmadan devletimize milletimize hakaretler yağdırdı.

Dem’lenen CHP sıralarından destek ve alkışlar aldı. Bu böyle sürüp gidemez.  Aziz milletimiz bu kepazeliği görüyor. Hiçbir hukuk devleti bu duruma asla müsaade etmez.

Siyasi partilerin çalışma usülleri ve kapatılmalıyla ilgili esaslar Anayasa ve Siyasi Partiler Kanununda ayrıntılı bir şekilde yer almıştır.

​Anayasanın başlangıç kısmında yazılı olduğu gibi hiçbir düşünce ve mülahazanın Türk milli menfaatlerinin, Türk varlığının devleti ve ülkesi ile bölünmezliği esasının, Türklüğün tarihi ve manevi değerlerinin, Türk milliyetçiliği ilkesi inkılapları ve medeniyetçiliğin karşısında koruma göremeyeceği bilinmelidir.

​Anayasada yer alan hak ve hürriyetlerden hiçbiri, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü bozmak,  Türk devletinin ve Cumhuriyeti’nin varlığını tehlikeye düşürmek, temel hak hürriyetleri yok etmek, amacıyla kullanılamaz. Herkes görevini yapmalıdır.