MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir sosyal medya hesabından CHP'ye tepki gösterdi.

MHP'li Özdemir'in açıklaması şu şekilde;

İktidara gelirlerse sırf kendilerine muhalefet ediyor diye gazete ve televizyonları kapatacaklarını geçmişte açıkça söyleyip, resmi olarak beyan eden CHP’nin bugün kalkıp sözde basın hakları savunucusu kesilmesi iki yüzlü siyasetinin bir örneğidir. 

MHP’nin basın kuruluşlarıyla münasebeti ve basının haber alma-aktarma hürriyeti konusundaki demokratik yaklaşıma olan saygısı, PKK’nın sözde yayın kuruluşlarına ödül vermekle övünen CHP’nin elbette  aklının almayacağı bir husustur. 

Eleştirdiğimiz ve karşı durduğumuz ana konu; yayın kuruluşu ve gazeteci kimliğine bürünmüş şahısların kendilerini hukukun üzerinde görerek yaklaşım sergilemeleri, yalan, yanlış, iftira dolu söylemlerde bulunmaları, 5. kol faaliyeti mensubu gibi davranmaları ve anayasamızı da ihlal ederek ülkemizin milli birlik ve beraberliğine kast eden davranışlarını mesleki kimlik arkasına gizlemeleridir.

MHP, milliyetçilikle demokrasinin ikiz kardeş olduğuna inanan köklü bir geleneğe sahip, sadece Türk Milleti’ne ait olan bir siyasi partidir. 

Mazisi demokrasi dışı girişimlere çanak tutmuş, kendisinden başka hiç kimseye adeta yaşam hakkı dahi tanımadığı hali bilinen ve Atatürk’le bile hesaplaşmayı politika haline getiren CHP’nin bugünkü sözcüleri vesilesiyle partimize cevap verebilecek durumu yoktur.

Hukuki konularda kimse kendisini mahkemelerin yerine koyarak hareket etmesin. Nitekim hiç kimse hukukun üzerinde değildir. Medya kuruluşlarında partimizi hedef alarak söylem geliştiren kim varsa, Sayın Genel Başkanımızın da kamuoyuna ilan ettikleri üzere, hepsiyle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. 

MHP’yi haksız ithamlarla ve iftiralarla yayın kuruluşları üzerinden kurumsal olarak hedef alanların tamamının, başlayacak olan mahkemeye davet edilmelerini sağlayacağız. 

Hal böyleyken, CHP bundan neden rahatsızlık duyuyor? Hangi tezgahının ve kirli ortaklığının deşifre olmasından çekiniyor? Cinayetin gerçek fail ve kaynağının Pensilvanya’ya uzandığının ortaya çıkmasınan neden bu derece endişe ediyor? FETÖ’de başlayan iç çatışma ve bölünme sürecinde, bu terör örgütünün Türkiye’de yaptığı bazı siyasi operasyonlar da muhataplarınca ifşa edilmişken, CHP neyin önünü almaya çalışıyor? Kripto FETÖ’cülerle CHP’nin siyasi hedeflerini uyuşturma ve örtüştürme faaliyetlerine kimler aracılık ediyor?

Çok yakın bir vadede olacaklar, Türk Milleti’ne her şeyi en yalın ve net haliyle gösterecektir. Milliyetçi Hareket, Liderimizin izinde kendisinden emin, neyin ne olduğunu gayet iyi bilen, sabırlı, vakur ve sağduyulu yaklaşımıyla karanlık oyun ve tezgahların tümünü bozmaya, küresel buhran yaşanmadan evvel Türkiye’yi istedikleri gibi kullanabilmek için iç siyasi ve toplumsal şartları kendi lehine çevirmeye çalışan emperyal oyunları yerle yeksan etmeye devam edecektir.

Çok yakın bir dönemde kimlerin, hangi oyunların aparat ve figüranı olduğu açıkça görülecektir…

CHP’nin sözcü ve yöneticilerinin çırpınışları bu yüzden beyhudedir.

Editör: Editör3 Kadir