Eskişehir’de havaların yavaş yavaş ısınması ve yazın yaklaşması ile birlikte vatandaşlar nar ve portakal suyuna rağbet göstermeye başladı.

Havaların ısınması ile birlikte vatandaşlar adeta kendini sokağa attı. Vatandaşlar, kış aylarında bağışıklık sistemlerini güçlendirmek amacıyla tükettikleri nar ve portakal suyunu bu sefer serinlemek için tercih ediyor. Eskişehir’de yıllardır sifon limonata satışı yapan Abdullah Satır, vatandaşların son sıcaklardan dolayı bol bol nar ve portakal suyu tükettiğini belirtti. Limonatanın henüz tezgahlarda yerini almadığını dile getiren Satır, bayrama kadar limonata satışlarına da başlayacaklarını belirtti.

Havaların yavaş yavaş ısındığını ve vatandaşların ilgisinin artan son sıcaklardan sonra arttığını dile getiren ‘sifon limonata’ satıcısı Abdullah Satır, Nar ve portakal suyuna güzel bir rağbet var. Kış aylarında genelde vatandaş, bağışıklık sistemini güçlendirmek için tercih ediyordu ama şimdi görüyorum ki yükselen hava sıcaklarında serinlemek için taze sıkılmış meyve sularımızı tercih ediyor. Epeydir sifon limonatayı da soruyorlar fakat limonatayı Mart’ın sonu, Nisan’ın başı gibi satmaya başlarız, henüz onun mevsimi değil. Fiyatlarımızda da ufak bir güncelleme yaptık ister istemez. Nar suyunun fiyatı küçükten büyüğe 20 ila 40 lira arasında, portakal suyunun fiyatı ise 15 ila 30 arasında seyrediyor. Bu devirde sağlıklı ve ucuz bir şekilde serinletebilecek en güzel yol de taze sıkılmış meyve suları. Nisan ayının başlarında da sifon limonata satışlarımıza başlayacağız” şeklinde konuştu.