Varlıklarını TL'ye dönüştüren kurumlara vergi istisnası getiren kanun teklifi komisyonda kabul edildi

Yabancı para ve altınlarını Türk lirasına çeviren kurumlara vergi istisnası getiren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Varlıklarını TL'ye dönüştüren kurumlara vergi istisnası getiren kanun teklifi komisyonda kabul edildi

İSTANBUL (AA) - Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Ukrayna-Rusya çatışmasında taraflara itidalli olma, anlaşmazlığı diyalog ve diplomasi yoluyla çözme çağrısı yaptı.

Katar resmi ajansı QNA'nın haberine göre Al Sani, son gelişmelerle ilgili Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Taraflara itidal ve anlaşmazlığı yapıcı diyalog yoluyla çözme çağrısı yapan Katar Emiri, gerginliği daha fazla tırmandıracak adımlardan kaçınılmasını ve sivillerin güvenliğinin sağlanmasına öncelik verilmesini istedi.

Al Sani ayrıca Katar'ın, uluslararası hukukun, anlaşmazlıkların barışçıl yollarla çözme kapsamındaki yükümlülükleri ile devletlerin egemenliği, bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü konusundaki ilkelerine bağlılığını vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu sabah Ukrayna'nın doğusundaki Donbas'a özel askeri operasyon başlattıklarını duyurmuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER