Anayasa değişiklik teklifinin ikinci tur görüşmeleri başladı

TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişiklik teklifinin ikinci tur görüşmelerine başlandı.

Devamını oku...

Kılıçdaroğlu ile Bahçeli bir araya geldi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Bahçeli TBMM'de görüştü.

Devamını oku...

Kurtulmuş: Reina saldırganı çok titiz bir çalışmayla yakalandı

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Reina'ya saldıran teröristin yakalanmasına ilişkin, "Çok ciddi, titiz bir çalışmayla saldırgan yakalandı. Şimdi onun arkasındaki esas gücün ortaya çıkmasını bekliyoruz." dedi.

Devamını oku...

Erdoğan: İtirafçı diyerek ortaya çıkanlar aldatmacayı oynuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İtirafçı namıyla ortaya çıkıyorlar. Fakat bunlar doğru konuşmuyor. İtirafçı diyerek ortaya çıkarken bunlar, gayet iyi aldatmacayı oynuyorlar. En tehlikeli olan da bu." dedi.

Devamını oku...

Kalın: Dış politikayı sıfır toplamlı bir oyun olarak görmüyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Dış politikayı sıfır toplamlı bir oyun olarak görmüyoruz. Rusya ile yakınlaşmamız ABD ve Avrupa ile ilişkilerimize olumsuz etki etmek zorunda değil." dedi.

Devamını oku...

MHP'li Çetin: Türkiye’nin Ekonomik Ve Siyasi İstikrarı Güvenlik İstikrarına Bağlıdır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin, "Terörle mücadeleyi etkin bir stratejiye dayalı yeni bir konsepte oturtmak ve bir merkezden yönetmek bir zaruret haline gelmiştir." dedi.

Devamını oku...

Kılıçdaroğlu-Bahçeli görüşmesi başladı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin TBMM'deki görüşmesi başladı.

Devamını oku...

Bozdağ: Adil Öksüz'ün yurtdışına kaçtığına ihtimal vermiyorum

Adalet Bakanı Bozdağ, "Adil Öksüz, bu kadar saklanma becerisine sahip birisi değil. Onun birileri tarafından saklandığını düşünüyorum. Adil Öksüz'ün Türkiye sınırları dışına çıkmayı başardığına ihtimal vermiyorum. " dedi.

Devamını oku...

Anayasa görüşmelerinde en çok CHP milletvekilleri konuştu

Anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulundaki ilk tur görüşmelerinde, CHP'li milletvekilleri 908, AK Parti milletvekilleri 711, MHP milletvekilleri 365, HDP milletvekilleri 492 dakika konuştu.

Devamını oku...

Demirtaş ve Yüksekdağ için istenen cezalar belli oldu

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP Eş Genel başkanlarından Demirtaş hakkında 43 yıldan 142 yıla, Yüksekdağ hakkında da 30 yıldan 83 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Devamını oku...

Çavuşoğlu yemin törenine katılıyor!

DışiŞleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 20 Ocak'ta ABD'de gerçekleşecek Trump'ın yemin törenine katılacak

Devamını oku...

Erdoğan: Bu ülkede kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık bu ülkede kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak, hukuk devleti sınırları içerisinde herkesten hesap sorulacaktır." dedi.

Devamını oku...

MHP'li Tanrıkulu: Tanrıkulu: İşsizlik son 7 yılın zirvesinde

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı ekim ayı işsizlik sonuçlarını eleştirirken Türkiye'nin bu rakamları taşıyamayacağını söyledi. Tanrıkulu, "Ocak 2016'da açıklanan Orta Vadeli Program'ın birçok diğer hedefler gibi enflasyon hedefi de tutmadı. Ekonomik büyüme hedefi ise iyimser kaldı. Son işsizlik verilerine bakıldığında daha ekim ayında yüzde 10.5 olan hedefin 1.3 puan aşıldığı ve işsizlik oranının yüzde 11.8'e çıkarak 2010 yılı mart ayından bu yana en yüksek seviyesine çıktı" dedi.

Devamını oku...

Yıldırım: Seçimler 2019'da planlandığı şekilde olacak

Başbakan Yıldırım, "Seçimler 2019'da planlandığı şekilde olacak. Erken seçim konularını gündeme getirerek ülkedeki istikrar konusunda tereddüt oluşturmaya gerek yok." dedi.

Devamını oku...

Bahçeli: Milletten ümidini kesen CHP yönetimi olmadık yollara sapmıştır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, anayasa değişiklik teklifi görüşmelerine ilişkin, "Milletten ümidini kesen CHP yönetimi, milli iradeye çıkan yolları tıkamak için olmadık yollara sapmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Devamını oku...

Müezzinoğlu: Güçlü dinamikler için daha cesur adımlar atmalıyız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, işsizlik oranının yüzde 10'un altına indirilmesi gerektiğini belirterek, "Güçlü dinamikler için daha cesur, daha öz güvenli adımlar atmalıyız." dedi.

Devamını oku...

Kurtulmuş: Muhtemelen nisan ayının hemen başında referanduma gidilecek

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, anayasa değişikliği teklifine ilişkin "Meclis kararını verdikten sonra en doğrusu, en kısa süre içerisinde referanduma gitmektir. Muhtemelen nisan ayının hemen başında referanduma gidilecektir" dedi.

Devamını oku...

HDP'li Aydoğan'a 103 yıl hapis cezası istemi

Tutuklu bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan hakkında 6 ayrı suçtan 103 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Devamını oku...

CHP Grup Başkanvekili Özel'den 'anayasa değişikliği' açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Özel, anayasa değişikliği teklifi hakkında, "330'u geçerse Anayasa Mahkemesine gidip bu düzenlemenin denetlenmesini ve iptalini sağlayacağız." dedi.

Devamını oku...

MHP'li Akçay: En önemli yeniliklerden birisi yetki-sorumluluk dengesidir

MHP Grup Başkanvekili Akçay, "Anayasa teklifinin en önemli yeniliklerinden birisi yetki-sorumluluk dengesidir. Böylece ülkemizin yeni bir şahsi ve keyfi yönetimin kucağına itilmesi de engellenecektir." dedi.

Devamını oku...

FETÖ'nün İdris Bal'a 'parti kur' telkininde bulunduğu iddiası

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında şüpheli olarak ifadesine başvurulan itirafçı, bir dönem danışmanlığını yaptığı eski milletvekili İdris Bal'ın AK Parti'den istifa ve parti kurma sürecini anlattı.

Devamını oku...

CHP'li Ağbaba'dan müfredat eleştirisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, MEB'in yeni müfredat taslağıyla ilgili, "Müfredatın bu şekilde geçmemesi için mücadeleye devam edeceğiz." dedi.

Devamını oku...

Muradiye İlçe Belediye Başkanı Tunç gözaltına alındı

Van'da terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturmada, Muradiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ali Tunç gözaltına alındı.

Devamını oku...

Ağbal: Bütçe açığı, 2016 başlangıç hedefimizin altında gerçekleşti

Maliye Bakanı Ağbal, "Sene başında 29,7 milyar lira olarak öngördüğümüz bütçe açığı, 2016 yılı başlangıç hedefimizin 430 milyon lira altında gerçekleşmiştir." dedi.

Devamını oku...