Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ndeki kura çekimi sonrası bazı kulüp yetkilileri rakiplerini ve turnuvayla ilgili açıklamada bulundu.

Serik Belediyespor ile eşleyen Beşiktaş Kulübü adına konuşan genel sekreter Mehtap Mutluşan Ferah, "Değişik bir kura oldu bizim için. Hayırlı olsun. Sportmenliğin, birlik beraberliğin olduğu güzel bir sene olsun. Bütün takımlara başarılar diliyoruz." dedi.

Kupanın 4. turunda Yeşilyurt DÇ Ofspor ile karşılaşacak Galatasaray Kulübünün ikinci başkanı Metin Öztürk de, keyifli bir ortamda kura çekimine katıldıklarını belirterek, "Kupayı çok önemsiyoruz. Coğrafyamızın her ikliminden, her bölgesinden farklı takımlarla bir araya gelme şansı yakalıyoruz. Kastamonu'yu ağırladık, şölen içinde geçti. İnşallah Ofsporluları da ağırlayacağız. Sporcu sağlığı çok önemli. Sakatlık olmadan keyifli bir maç olmasını diliyorum." diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında hem lig hem de Türkiye kupasına talip olduklarını vurgulayan Öztürk, "Yarın Ata'mızı ziyaret etmeye gideceğiz. Sonra cumhuriyet balosuyla günü sonlandıracağız. 100. yıla büyük önem veriyoruz. Logo hazırlanıyordu ve geçen hafta tamamlandı. Bunu da tüm taraftarlarımızla paylaştık." ifadelerini kullandı.

Metin Öztürk, hakem hatalarının konuşulmadığı bir dönem dilediklerini, turnuvada centilmence ve keyifli maçlar olmasını umduğunu dile getirdi.

- Semra Demirer: "Futbola renk katmaya devam ediyoruz."

Yukatel Kayserispor Başkan Vekili Semra Demirer, güzel bir kura çektiklerini ve Sivas Belediyespor ile dostça eşleştiklerini kaydederek, şunları aktardı:

"Kupaların, birbirimizi kucaklayıcı özelliğini değerli buluyor ve seviniyorum. Önümüzdeki hafta Cumhuriyet Bayramı. Atatürk gençlerin önemli olduğunu söylemiştir. Biz futbolun bir sanat, bir resital olduğunu düşünüyoruz. Tüm camiada, takımların birbirlerine sarılmasını ve güzel maçlar olmasını diliyorum. Bu turnuva genç futbolcular için de fırsat eşitliği yaratacak. Kayserispor olarak Türkiye Kupası'nı müzemize götürme arzusundayız. Her zaman iddialıyız. Ve bu konuda da iyi adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Futbola renk katmaya devam ediyoruz, daha güzel günlere diyoruz."

Eşleşmede Esenler Erokspor'un rakibi olan Erzurumspor'un başkanı Ahmet Dal ise kazasız, belasız, sadece futbolun konuşulduğu bir turnuva dileğinde bulunarak, bu turnuvanın özellikle 2 ve 3. lig takımları için büyük fırsat olduğunu, marka değerinin daha da artması gerektiğini söyledi.

- Antalya, Rize ve Malatya temsilcilerinin görüşleri

Fraport Tav Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Çolak, turnuvanın centilmence geçmesini ve rakipleri Pendikspor'a başarı diledi.

Çaykur Rizespor'un yöneticisi Mustafa Çilingiroğlu ve Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Karabulut da bu tür turnuvaların devam etmesi gerektiğini ve federasyon desteğinin çok önemli olduğunu dile getirdi.