Her sene olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi ve şehit ailelerine dağıtmak üzere kurbanların kesileceğini duyuran Ülkü Ocakları tarafından yapılan paylaşımda "Ülkü Ocakları, kurban bağışlarınızı vekaleten keserek sizlerin adına; Şehit ailelerine, ihtiyaç sahiplerine ve Türk dünyasının çeşitli bölgelerinden ülkemize gelmek zorunda kalmış soydaşlarımıza ulaştırıyor." ifadelerine yer verildi.

Yapılan paylaşımlarda ayrıca hesap numaraları ve iletişim numaraları da yer aldı.

Ziraat Bankası üzerinden yapılacak olan bağışlar için açılan hesap numarasına Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı (IBAN: TR38 0001 0000 0145 1817 3050 40) ismiyle ulaşılırken, 0501 338 68 83-0506 119 42 84 telefon numaraları üzerinden de iletişime geçilebilecek.

Hem Türkiye'de hem de Türk Dünyası'nın çeşitli bölgelerinde yapılacak bağışlar için paylaşılan hesap numarası üzerinden önce bağışlar için ödenecek tutarlar yatırılacak ardından da telefon numaraları üzerinden iletişime geçilerek vekalet ve bağış işlemleri tamamlanacak.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı geçtiğimiz yıllarda da hem Türkiye'de hem de Türk Dünyası'nın çeşitli bölgelerinde yine kurban bağışları yapmıştı.