Palandöken toplamda 100 kilometreyi bulan pistleriyle sezona 'merhaba' diyecek

Dünyanın önemli kış turizm merkezleri arasında gösterilen Palandöken Kayak Merkezi'nde, yeni sezonda da turistlerin ağırlanması için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Palandöken toplamda 100 kilometreyi bulan pistleriyle sezona 'merhaba' diyecek

Türkiye'nin 1890 rakımdaki, en yüksek şehirlerinden olan ve kış turizminde adını dünyaya duyuran Erzurum, kayakseverleri Palandöken'de toplamda 100 kilometreyi bulan pistlerinde ağırlamak için hazır.

Dünyanın önemli kış turizm merkezleri arasında gösterilen Palandöken Kayak Merkezi'nde, yeni sezon için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesince yapılan çalışmalarla yeni kayak pistlerinin oluşturulduğu Palandöken'de turistler kesintisiz kayak yapmanın keyfini yaşayacak.

Kış turizminin "parlayan yıldızı" merkez, gondol, kızak, snowboard, yamaç paraşütü, gece kayağı, lastik raftingi gibi etkinliklerle de misafirlerini cezbedecek.

Yeni sezon görkemli açılışla başlayacak

Kayak denilince ilk akla gelen kentlerden Erzurum'a gelen turistler, gün içindeki kayağın yorgunluğunu akşam düzenlenecek organizasyonlarda keyifli anlar yaşayarak atacak.

Kolay ulaşımı ve rahat konaklama imkanlarının yanında birçok kış sporunun rahatlıkla yapılabildiği kayak merkezi, bugün yapılacak görkemli açılışla yeni kayak sezonuna "merhaba" diyecek.

Erzurum Valisi Okay Memiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada eşi benzeri olmayan bir kış turizm merkezine sahip olduklarını söyledi.

Palandöken'de 5-6 otelin bulunduğunu anlatan Memiş, "En sonunda da biz 'Vilayetler Evi Palandöken' diye bir otel yaptık. Burası, 5 yıldız standartlarında, 150 yataklı bir butik otel." dedi.

Vali Memiş, Büyükşehir Belediyesi ile bütün tesisleri yenilediklerini, yeni pistler oluşturduklarını dile getirdi.

"Bir milyon turist hedefimiz var"

Güvenli pistlerin standartlarının yüksek olduğunu ifade eden Memiş, şöyle konuştu:

"Palandöken'de toplamda neredeyse 100 kilometre pist uzunluğuna ulaşıldı. Havalar iyi gittiği takdirde çok olumlu sonuçlar alacağız. Bir milyon turist hedefimiz var. Bununla ilgili havalimanında bir sorun yaşadık. İnşaat maalesef tam sezona yetiştirilemedi. Bununla birlikte yedek pisti kullanıyoruz. Yedek pistte İstanbul ve Ankara üzerinden karşılıklı iki sefer vardı. Bu seferlerin devam etmesini sağlayarak sorun yaşanmaması için büyük çaba sarf ediyoruz. CAT3-A sistemi yapılıyor, o da bittiğinde uçuşla ilgili artık çok sorun kalmamış olacak."

Kayak merkezinde resmi açılışa hazır olduklarını aktaran Memiş, akşam yapacakları görkemli açılışa herkesi davet etti.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER