Heyecan başlıyor

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 31. Yaz Olimpiyat Oyunları, cumartesi günü sabaha karşı TSİ 02.00'de yapılacak açılış töreniyle resmen başlayacak ve Olimpiyat ateşi 21 Ağustos'a kadar yanacak.

Heyecan başlıyor
br />Organizatörlerin "zengin ve sofistike" bir olimpiyat olacağını açıkladığı oyunların açılışı Rio de Janeiro'nun ünlü Maracana Stadı'nda yapılacak. 45 ülke başkanının hazır bulunacağı açılıştan notlar şöyle:
-Açılışa 70 bin seyirci katılacak
-3 milyardan fazla seyirci açılışı naklen izleyecek
-300 profesyonel dansçı dans edecek
-Gösteride kullanılacak kostümler ve dekor için 36 bin metre kumaş kullanıldı
-Açılışta toplam 3 tonluk havai fişek patlatılacak
-4 saat sürecek açılış seremonisine ülke geçişleri iki saat sürecek. Alfabetik sıraya göre yapılacak resmi geçitte Türk delegasyonu TSİ ile sabah 04:18'de tribünleri selamlayacak. Türk bayrağını milli güreşçi Rıza Kayaalp taşıyacak
-"Merkez İstasyonu" filmindeki rolüyle Latin Amerika'nın ilk kez en iyi kadın oyuncu oscar ödülüne aday gösterilen oyuncusu Feranda Montenegro ve İngiliz oyuncu Judie Dench açılış seremonisinin ünlüleri arasında. İki oyuncu birlikte bir şiir okuyacaklar
-ilk kez transseksüel bir model olimpiyat açılış törenlerinde yer alacak. Brezilyalı eski milli futbolcu Toninho Cerezo'nun kızı olan transseksüel model Lea T, Brezilya basınına önyargıları kırmak için açılışta yer alacağını açıkladı.

dha

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER