Trabzonspor Kulübü Başkanı Ağaoğlu: Beşiktaş, Trabzonspor'a resmi bir teklif yapmadı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Burak Yılmaz'ın transferine ilişkin, Beşiktaş'tan resmi bir teklif almadıklarını söyledi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ağaoğlu: Beşiktaş, Trabzonspor'a resmi bir teklif yapmadı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde düzenlenen bayramlaşma programının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başkan Ağaoğlu, bir gazetecinin, "Beşiktaş Kulübü, Burak Yılmaz'la ilgili teklifte bulundu mu?" sorusu üzerine, "Beşiktaş, Trabzonspor'a resmi bir teklif yapmadı. Ben bir oyuncuyu istiyorsam hiçbir yetkisi olmayan insanla irtibata geçmem. Burak Yılmaz'a teklif yapmak isteyen önce kulübe yapar. Kulüp burada." diye konuştu.

"Bizim ekonomik durumumuzun kötü olduğuna dair algı yapılıyor." ifadesini kullanan Ağaoğlu, "Ben Burak Yılmaz'ın parasını ödeyemezsem hiçbir kulüp ödeyemez. Her oyuncumuzun bir maliyeti var, bu maliyetin altında hiçbir oyuncumuz gidemez. Düşüncesi ciddi olan insan Trabzonspor ile irtibata geçer. Burak bizim sözleşmeli futbolcumuzdur." değerlendirmesinde bulundu.

Ağaoğlu, Zeki Yavru'nun transfer edilmesinin ardından yapılan eleştirileri şöyle yanıtladı:

"Bir oyuncu eğer Trabzonspor'a gelip, 'ben oynamazsam para almam' diyorsa, bunu iyi değerlendirmek lazım. Hele de şu süreçte çok daha iyi düşünmek lazım. Sadece oyuncu olarak bakmamak da lazım. Benim anladığım da Zeki şunu söylüyor, 'ben sadece kulübüme hizmet etmeye geldim.' O şekilde değerlendirmek lazım. Birey kim olursa olsun, birbirimizi sevmek zorundayız. Eğer birbirimizi sevmezsek dışardakiler mutlu oluyor. Kimse ile bizim kan davamız yok. Bizim yapımız bu. Biz zor beğeniyoruz."

Şike süreciyle alakalı sorular üzerine ise Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"Şike süreciyle ilgili anlam veremediğim bir algı operasyonu yürütülüyor. Herkes bunun farkında. Kulübümüzün bulunduğu bu zorlu süreç içinde eğer şike ile alakalı 'yönetim geri adım attı' diye bir algı yürütülmeye çalışılıyorsa günahımızı alıyorlar. Herkes özveri ile çalışıyor. Davanın başladığı andan itibaren tüm dosyalar irdelendi. Biz FIFA Disiplin Kurulu'na müracaat ettiğimiz zaman, FIFA Disiplin Kurulu Başkanı reddetti. Görevini kötüye kullanarak reddettiği için CAS'a başvurduk, 46 bin avro harç bedeli yatırdık. Şu anda CAS'tan duruşma günü bekliyoruz. Ben, 'başkan oldum, bir şey umrumda değil' demiyorum. Biz buraya hizmet etmeye geldik. Benim şevkim kırılmaz. Siyasi ve ticari hiçbir beklentim yok. Ben doğruları yapmaya çalışıyorum."

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER