Sakarya'da MHP'ye 2500 kişilik katılım

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Teşkilatı 7 Ocak 2018 Pazar günü “2019 İçin Harekete Geçiyoruz” isimli bir şölen düzenledi. Şölende partiye katılan 2 bin 500 yeni üyeye atkı ve rozetleri hediye edildi.

Sakarya'da MHP'ye 2500 kişilik katılım

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Teşkilatı 7 Ocak 2018 Pazar günü “2019 İçin Harekete Geçiyoruz” isimli bir şölen düzenledi. Sakarya Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştiren şölene, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Zihni Açba katıldı.

Sakarya İl ve İlçe teşkilatlarının çalışması ve Sakaryalıların yoğun teveccühü ile, partiye katılan 2 bin 500 yeni üyeye atkı ve rozetleri hediye edildi.

Yapılan coşkulu açılış töreninde konuşan MHP Sakarya il başkanı Muhammed Levent Bülbül 15 Temmuz sürecinden sonra MHP’nin duruşunun, çizgisinin daha net anlaşıldığına vurgu yaptı. İl Başkanı Bülbül “Milliyetçi Hareket Partisi bugün Türkiye’de siyasi maliyeti en yüksek siyaseti ortaya koyan bir siyasi partidir. Bir inanç hareketidir, bir fikir hareketidir. Biz bir sıfır olsun bizim olsun mantığıyla hiçbir zaman hareket etmedik. Başbuğumuzun emri de budur Liderimizin talimatı da budur. Allah bize nasip edecekse muktedir olacağımız bir iktidar nasip etsin. Bu milletin helal oyları ile, kanmadan kandırılmadan bize bu iktidarı nasip etsin diye dua ediyoruz. Bunun dışında hiçbir siyasi başarı, gerçek bir başarı olmayacaktır. Bunlarla bizi kandırmaya çalışanlar bizim dostumuz değildir, büyüyelim de nasıl olursa olsun diyenler, gelsin de nasıl olursa olsun diyenler dikkat edilmesi gereken insanlardır.

Bugün verilen mücadelenin vatani millet ve devlet için olduğunu ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin her daim devletin yanında olmaya devam edeceğini belirtti. Partiye katılım sağlayan yeni üyelere hoş geldiniz diyen il başkanı Bülbül, 2019 seçimleri MHP’nin ülkede göreve geleceği yıl olacaktır dedi. MHP Sakarya il başkanı yoğun katılım sebebiyle tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ederiz diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların devamında MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba partililere seslendi. Konuşmasına bir önceki gece salonda yapılan hazırlıkları görmeye geldiğinde kadın kolları teşkilatlarının salonun cansız sandalyelerinde dava arkadaşlarımıza dağıtılmak üzere olan atkı ve rozetleri hazırladıklarını gördüğünü ve bundan kırk yıl öncesine gittiğini, Sakaryalı Ülkücü Şehit Halit Çotur ile birlikte bir anısını hatırladığını ifade eden Açba salona duygulu anlar yaşattı.

Konuşmasının devamında bugünlerde birtakım kişiler tarafından saptırılmak için çaba sarf edilen ülkücülüğün tanımını yapmak istediğini söyleyerek şunları söyledi “Ülkücülük; sadece kulluk şuuru çerçevesinde sınırsız bir sevgi ve feragat hissi ile kendini Türk milletinin her türlü meselesinin içerisinde görmek, her şart altında milletinin menfaatlerini yükseltmektir” dedi. 9 Işık maddelerinin üzerinden ülkücülüğün ne olduğunu ifade eden Milletvekili Zihni Açba 15 Temmuz’un bir dönüm noktası olduğunu yaşanan şer gelişmelerin inşallah bu milletin hayrına vesile olacak, bu millet yeniden şahlanacak ve layık olduğu yere gelecektir, çünkü bu millet Rabbimin övdüğü bir millettir dedi.

Son olarak MHP MYK üyesi ve Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy yaptığı konuşmada, Sakarya il teşkilatının, oyun kuranların oyununu bozmak için düzenlemiş olduğu bu programa katılmaktan dolayı mutluluk duyduğunu, şehit, şüheda memleketi Sakarya’dan ne zaman bir şehit çıksa profiline girdiğimizde fotoğraflarında görüyoruz ki hep bozkurt yapıyorlar, Allah elbette acılarını yaşatmasın ama bu yiğit evlatlara sahip olan bir memlekette Liderimizin talimatıyla bu programa katılmaktan dolayı şeref duyuyorum diye ekledi.

MHP'nin temel anlayışının milliyetçilik ve demokrasinin ikiz kardeşliği olduğunu söyleyen Ersoy, farklılıkların, birlikteliklerin ortak akıl ve iradeyle yönetilmesinden yana olduklarını bu sebeple Türk devleti ve demokrasisi ne zaman krize girmişse o dönemde milliyetçi irade devreye girmiştir diye vurguladı.

Ülkücüler şehit olma erdemine sahipken aynı zamanda siyasi ve stratejik bir akla da sahiptir diyen Ersoy, bizler itikadımızda bulunan akılcılığı merkeze koyarak hareket ederiz dedi. Birilerinin bu kararlı hareketi bölüp içerisinden başka yapılar çıkartma niyetinde olsa da aramıza katılan yeni üyeleri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ersoy, bu sebeple herkese partisi, davası ve ülke geleceği adına teşekkür etti.

Türkiye kuklaların kalktığı kuklacının göründüğü günler yaşıyor diyen Ersoy, PKK illetini temizlemek için verdiğimiz kararlı mücadele bugün Suriye’de İŞİD ve YPG’yi Türkiye’nin karşısına çıkardı dedi.

PKK, FETÖ, İŞİD, YPG ve benzeri Türk devletinin ve milletinin düşmanı olan örgütlere karşı mücadele eden devletin bütün samimi yöneticilerine teşekkür ederiz diye ekledi.

Şiirlerin okunduğu etkinlikte sahne alan sanatçı Ahmet Şafak, sevilen şarkılarını seslendirdi.

Partililerin büyük ilgi gösterdiği etkinliğe, 2 bin 500 yeni üye ve çok sayıda partili katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 19:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER