Parlamenterler Derneği: Devlet Bahçeli, milli vicdana tercüman olmuştur

Parlamenterler Derneği, “MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir’ beyanına aynen katılıyoruz. Sayın Bahçeli ‘Türkiye’de kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk Milletiyle bir atmayan namertlerdir.’ sözleriyle aziz Türk Milletinin beklediği duruşu göstermiş, milli vicdana tercüman olmuştur.” açıklamasında bulundu.

Parlamenterler Derneği: Devlet Bahçeli, milli vicdana tercüman olmuştur

Parlamenterler Derneği, “HDP üzerinden eli kanlı bölücü terör örgütü PKK’nın meşrulaştırılmaya çalışılmasına yönelik bir takım tutum ve toksik söylemleri esefle izlemekteyiz. İçteki habisliklerin dışarıya taşması şeklinde tezahür eden bu zehirli cerahatin hedefinin TÜRK MİLLETİ olduğu açıktır.” ifadesiyle CHP ve İyi Parti’nin söylemlerine sert mesaj verdi.

“Hdp-Pkk zehirli bir cerahattir”

Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklama şu şekilde:

HDP, milletimizin vicdanında ebeden mahkûm olmuştur. TBMM’de temsil ediliyor gibi gayri ahlaki gerekçelerle HDP’yi meşrulaştırmak, doğrudan terör örgütü PKK’yı meşrulaştırmaktır. Türk Milletinin düşmanının dostu olanlar, terör seviciler, bebek katillerinin hamileri asla ve kat’a meşru olamazlar.

“Ahlaki değildir”

Hukuk normunun meşruiyete paravan edilmesi ahlaki değildir. Bunun yanında HDP hakkında kapatma davası Anayasa Mahkemesinde devam etmektedir. Anayasa Mahkemesi HDP’yi temelli kapattığı zaman bu zehirli tutum ve söylemlerin sahipleri mahcup olmayacak mıdır?
”Millet, terör sevicilerini asla affetmez”

Aziz Türk Milleti her türlü eza ve cefayı sinesine çeker ancak asla vatanın ekmeğini yiyip, vatana hainlik edenleri affetmez. Milletimizin; ‘O benimdir’ dediği Bayrağımıza kasteden aşağılık katil sürüsünün, her platformda sözcülüğünü yapan, onları sözde özgürlük savaşçısı olarak tanıtan bir siyasi yapıyı nasıl meşru göreceğiz; buna hangi akıl, hangi vicdan razı olur?

“Yemine sadık kalmaya davet ediyoruz”

Öncelikle Türkiye Cumhuriyetinde siyaset yapan partileri ve mensuplarını Anayasanın 66. maddesindeki Milletvekili yeminine sadık kalmaya davet ediyoruz. Türk Milleti şuur ve feraset sahibidir, hain ile kahramanı çok iyi tanır. Bu sebeple amaca ulaşmak için her yolu meşru sayan Makyavelist siyasilerin bu yanlışlarından bir an önce dönmeleri temennimizdir.

“Devlet BAHÇELİ’ye destek veriyoruz”

Bu noktada Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin şehit ailelerimiz ve gazilerimiz başta olmak üzere kamuoyundan büyük destek gören ‘HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir’ beyanına aynen katılıyoruz. Yine; Sayın BAHÇELİ ‘Türkiye’de kürt sorunu diye bir sorun yoktur. Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk Milletiyle bir atmayan namertlerdir.’ sözleriyle aziz Türk Milletinin beklediği duruşu göstermiş, milli vicdana tercüman olmuştur. Bu dirayetli tavrın yanında olduğumuzu, habis cerahatlerin Türk Milletinin temiz bünyesine sirayet etmesine alenen karşı çıkacağımızı bilinmesini isteriz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER