MHP’li Feti Yıldız’dan seçim kanunu açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

MHP’li Feti Yıldız’dan seçim kanunu açıklaması

Seçim kanununda yapılan değişikliğin 6 Nisan 2022’de yürürlüğe girdiğine dikkati çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, “Seçim kanununda yapılan değişiklikler anayasanın 67. maddesine göre bir yıl içerisinde yapılan seçimlerde uygulanmaz. Buna göre; seçim günü hangi yasa yürürlükte ise o kanun uygulanır. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde yeni kanun uygulanacaktır. Gerisi boş laftır.” ifadelerini kullandı.

MHP’li Feti Yıldız şunları söyledi;

“Seçim Kanununda yapılan değişiklik 6 Nisan 2022’de yürürlüğe girdi. Yapılan değişikliğe göre, il ve ilçe seçim kurulları 1.sınıfa ayrılmış hakimler arasından adli yargı adalet komisyonlarında ad çekme suretiyle oluşturuldu.

Seçim kanununda yapılan değişiklikler anayasanın 67. maddesine göre bir yıl içerisinde yapılan seçimlerde uygulanmaz. Buna göre; Seçim günü hangi yasa yürürlükte ise o kanun uygulanır. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde yeni kanun uygulanacaktır. Gerisi boş laftır.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER