MHP’li Cengiz Şahin: Cumhur İttifakı milletin tek umududur

MHP Deprem Kurulu Başkanı Cengiz Şahin, deprem bölgesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Devletin tüm kurumlarıyla deprem bölgesinde ihtiyaçların karşılanması için bütün tedbirleri aldığını belirten Şahin, “Cumhur ittifakı milletin tek umududur. “ dedi.

MHP’li Cengiz Şahin: Cumhur İttifakı milletin tek umududur

Milliyetçi Hareket Partisi Deprem Felaketini İnceleme, Değerlendirme ve İzleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cengiz Şahin deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın beslenme ve barınma gibi en temel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik yapılan çalışmalar konusunda açıklamada bulundu.

“DEVLET İHTİYAÇLARIN KARŞILANMASI İÇİN BÜTÜN TEBİRLERİ ALIYOR”

Kahramanmaraş merkezli depremlerin sadece 11 kentin yanı sıra 85 milyon vatandaşı da etkilediğini belirten Prof. Dr. Cengiz Şahin, açıklamasında “Mutlulukta olduğu kadar kederde de acıda da bir olan, birlik olan Türk insanı, devlet ve milletle el ele vererek seferberlik içerisinde afetin üstesinden gelmek için gayret göstermektedir.

Devletimiz tüm kurumlarıyla deprem bölgesinde normalleşmenin sağlanması çalışmakta, beslenme ve barınma gibi en temel ihtiyaçların karşılanması için bütün tedbirleri almaktadır” ifadelerini kullandı.

332 ÇADIRKENT KURULDU

Bu kapsamda deprem felaketinin yaşandığı tarih olan 6 Şubat’tan bugüne kadar 11 kentte depremden etkilenen vatandaşlar için 551 bin çadırdan oluşan 332 çadırkentin kurulduğu bilgisini veren MHP’li Şahin, “Çadırkentte toplam 2 milyon 2 yüz bin vatandaşımız yaşamını sürdürmektedir. Yine 290 konteyner alanı oluşturulmuş, buralarda 35 bin 650 konteyner kurulmuş, 51 bin 300 vatandaşımız ise bu konteynerlarda barınmaktadır.“ dedi.

BARINMA HİZMETİ VERİLEN KİŞİ SAYISI

Afet bölgesinde barınma hizmeti verilen kişi sayısının 2 milyon 354 bin 968 olduğunu söyleyen Şahin, diğer illerde ise barınma hizmeti verilen kişi sayısının ise 195 bin 37 olduğunu belirterek şunları dile getirdi:

3 ÖĞÜN YEMEK

“Mübarek Ramazan ayında depremzede vatanlarımız için 353 mobil mutfak kurulmuş olup, üç öğün yemek verilmektedir.

“BİR YILDA 319 BİN KONUT VE KÖY EVİNİ TESLİM EDİLECEK”

Deprem bölgesinde şehrin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan, yapım süreci başlatılan konut ve köy evi sayısı 56 bin 323'e ulaşmıştır. Deprem bölgesinde toplamda 650 bin olmak üzere ilk bir yılda 319 bin konut ve köy evini teslim edilecektir. Devletimiz gerek il ve ilçe merkezlerinde, gerekse köylerde olsun evi yıkılan veya kullanılamaz hale gelen hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması için gayretli çalışmalarını sürdürmektedir.

“CUMHUR İTTİFAKI MİLLETİN TEK UMUDUDUR”

Türkiye, kurumlarıyla, kuruluşlarıyla, potansiyeliyle, ekonomik gücüyle verilen sözleri yerine getirecek kudrete sahiptir. Yapılan olağanüstü çalışmalar göstermekte ve milletimiz inanmaktadır ki cumhur ittifakı vatandaşlarımızın beklentilerini boşa çıkarmayacaktır. Cumhur ittifakı milletin tek umududur. “

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER