MHP’li Büyükataman’dan Yunan Dışişleri’ne: Bu sefer Sicilya'ya kadar yüzmek zorunda kalabilirsiniz

MHP’li Büyükataman, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili’nin açıklamalarına cevap verdi. Büyükataman “Yunan devletine tavsiyemiz 1919-22 arasında Türk milletine katliamları reva görenlerin torunlarının tasmasını bağlamasıdır. Aksi takdirde büyük Türk milletinde Atatürklerin tükenmediğini hatırlatırız ki bu sefer Sicilya'ya kadar yüzmek zorunda kalabilirler” dedi.

MHP’li Büyükataman’dan Yunan Dışişleri’ne: Bu sefer Sicilya'ya kadar yüzmek zorunda kalabilirsiniz

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili’nin açıklamalarına cevap verdi. Büyükataman “Yunan devletine tavsiyemiz 1919-22 arasında Türk milletine katliamları reva görenlerin torunlarının tasmasını bağlamasıdır. Aksi takdirde büyük Türk milletinde Atatürklerin tükenmediğini hatırlatırız ki bu sefer Sicilya'ya kadar yüzmek zorunda kalabilirler” dedi.

İsmet Büyükataman, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Miltiadis Varvitsiotis’un Yunan parlamentosunda sarf ettiği “Pontus soykırımında hayatta kalanların tanıklıkları, o manzaranın korkunçluğunu aksettiriyor… Bu denli dondurucu bir tanıklık, 19 Mayıs 1919'dan 1922'ye kadar süren imha seferindeki 353 bin ölümün yasını tutan Pontus Yunanlarının yaşadıkları acının boyutunu gösteriyor... Kemalist ve neo-Türkçü sürüler elinden çektikleri saldırılar ve sistemli imha, şevklerini kırmadı...” sözleri ve bazı Yunan Pontusçularının Türk bayrağını yakması ile ilgili twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

İsmet Büyükataman'ın açıklamaları şu şekilde:

1- 15 Mayıs 1919 günü İzmir’in Yunan askerleri tarafından işgaliyle başlayan Yunan mezalimi, 9 Eylül 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki ordu-milletin işgalci Yunan askerlerini Akdeniz’in derin sularına göndermesiyle son bulmuştur.

2- Yaktığı bağımsızlık ateşiyle 19 Mayıs, mazlum milletlerin Ergenekon’u olmuştur. Bu kutlu günün maneviyatına gölge düşürmek için Yunanistan’da 19 Mayıs’ın “Pontus katliamı” olarak anılması ve 353 bin kişinin katledildiğinin iftira edilmesi bir komedidir.

3- Bu komediyi hadsizce nefrete dönüştürenler ise gördükleri “Pontus devleti” rüyası ile Atatürk’e ve Türk milletine saldıran Yunan Dışişleri Bakanvekili Varvitsiotis Miltiadis ve Türk bayrağını yakan kendini bilmezlerdir. Rüyalarını kâbusa çevireceğimizden şüpheleri olmasın.

4- Büyük Türk milletinin insani hasletlerini en iyi bilenlerden biri yüzlerce yıl Türk hâkimiyetinde gönüllü yaşamış olan bugünkü Yunanların atalarıdır. Gazi Mustafa Kemal’in vatanın harîm-i ismetinde boğduğu işgalci Yunan askerleri dışında tek bir Yunan’ın burnu kanamamıştır.

5- Yunan devletine tavsiyemiz 1919-22 arasında Türk milletine katliamları reva görenlerin torunlarının tasmasını bağlamasıdır. Aksi takdirde büyük Türk milletinde Atatürklerin tükenmediğini hatırlatırız ki bu sefer Sicilya'ya kadar yüzmek zorunda kalabilirler.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 13:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER