MHP Lideri Devlet Bahçeli: AA'nın ofisine yapılan saldırı Türkiye’ye çok net hakaret ve husumettir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Mısır polisinin Anadolu Ajansı'nın Kahiredeki ofisine yönelik düzenlediği saldırıya sert tepki göstererek, ''Anadolu Ajansı’nın Kahire Ofisi’ne yapılan karanlık operasyon basın ve ifade hürriyetine açık saldırı, Türkiye’ye çok net hakaret ve husumettir. '' dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: AA'nın ofisine yapılan saldırı Türkiye’ye çok net hakaret ve husumettir

14 Ocak 2020 akşamında AA'nın Kahire Ofisi'ne yönelik Mısır polisinin saldırı düzenlediğini ve biri Türk vatandaşı olmak üzere dört çalışanı hiçbir gerekçe ileri sürmeden gözaltına alındığını anımsatan MHP Lideri Devlet Bahçeli, ''Bu mütecaviz ve münasebetsiz davranışın hiçbir hukuki, vicdani ve insani temeli yoktur.'' ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Bahçeli, AA'ya yönelik yapılan karanlık operasyonun basın ve ifade hürriyetine açık saldırı, Türkiye’ye çok net hakaret ve husumet olduğunun altını çizerek, darbeci Sisi yönetimine gözaltına alınan ajans çalışanlarını serbest bırakarak Türkiye'den özür dilemesi gerektiğini vurguladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saldırıyı kınayarak Mısır’ın yanlıştan dönmesini temenni etti.

İşte MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının tam metni:

Mısır polisi 14 Ocak 2020 akşamında Anadolu Ajansı’nın Kahire Ofisi’ne baskın düzenlemiş, biri Türk vatandaşı olmak üzere dört çalışanı hiçbir gerekçe ileri sürmeden gözaltına almıştır. Bu mütecaviz ve münasebetsiz davranışın hiçbir hukuki, vicdani ve insani temeli yoktur.

Bölgesel işbirliği ve istikrar zeminin kurularak huzur ve barış dinamiklerinin tesis edilmeye çalışıldığı böylesi bir dönemde Anadolu Ajansı’nın Kahire Ofisi’ne yapılan karanlık operasyon basın ve ifade hürriyetine açık saldırı, Türkiye’ye çok net hakaret ve husumettir.

Komşu coğrafyalarda kalıcı ateşkes çabalarının ısrarla sürdüğü, Akdeniz’de yükselen tansiyonun sabırla yatıştırılmak istendiği bir süreçte; Libya’da Hafter’in, İdlib’te Esad’ın, Mısır’da Sisi’nin tehlikeli tutumları ve krize oynamaları sorumsuzluktur, şuursuzluktur.

Darbeci Sisi yönetiminin gözaltına alınan Ajans çalışanlarını bahanesiz serbest bırakması, ayrıca Türkiye’den özür dilemesi büyük bir mecburiyettir. Bu ayıp ve kabalığı kınıyor, Mısır’ın yanlıştan dönmesini samimiyetle ümit ve temenni ediyorum.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER