MHP'li Yıldırım: Son haçlı seferi 15 Temmuz gecesi yapıldı

MHP Genel başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Türkiye'ye son haçlı seferinin 15 Temmuz gecesi yapıldığını belirterek, "15 Temmuz gecesi haçlı seferlerine ilk postayı atan, alayına 'dur' diyen ve ilk demeci veren siyasi liderin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli" olduğunu belirterek, "Bitmemiştir. Ne FETÖ biter ne de haçlı seferi ama şekil değiştirir." dedi.

MHP'li Yıldırım: Son haçlı seferi 15 Temmuz gecesi yapıldı

MHP Genel başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, "Türkiye'ye son haçlı seferi, 15 Temmuz gecesi yapıldı." dedi.
Bunun iyi irdelenmesi gerektiğini belirten Yıldırım, "Haçlılar, bir haçlıyı telef etmediler, 1 lira para harcamadılar. İnsanımızı devşirdiler, kendilerine kul köle ettiler. Parayı da bizden topladılar ve bir gecede ülkemizi zapt etmeye kalktılar." diye konuştu.
Yıldırım, "15 Temmuz gecesi haçlı seferlerine ilk postayı atan, alayına 'dur' diyen ve ilk demeci veren siyasi liderin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli" olduğunu belirterek, "Bitmemiştir. Ne FETÖ biter ne de haçlı seferi ama şekil değiştirir." ifadesini kullandı.
"Haç ile hilalin mücadelesinin ancak kıyamette biteceğini" vurgulayan Yıldırım, toplu, tüfekli ve tanklı haçlı seferlerinin yerine beşinci kol faaliyetleriyle yeni haçlı seferlerinin başladığına işaret etti.
İslam'ın iyi anlatılması, terör örgütlerine eleman sağlayan yerlerin iyi tespit edilmesi gerektiğini kaydeden Yıldırım, "Bu konuda birinci görev Diyanet'e düşer. Birçok yerde merdiven altı Kur'an kursları görüyoruz. Ne idüğü belirsiz İslami vakıflar, dernekler görüyoruz. Hepsinin altından bir gün cinsel istismar çıkıyor, bir gün değişik bir şey çıkıyor. Onun için Türkiye'de Diyanet'in bu tür vakıflara, bu tür merdiven altı Kur'an kurslarına müdahale etmesi ve bunların önüne geçmesi gerekir." değerlendirmelerinde bulundu.

"YARIM İMAM DİNDEN, YARIM DOKTOR CANDAN EDER"

Diyanet İşleri Başkanlığından personel talepleri olduğunu anlatan Yıldırım, şunları söyledi: "İmamın vekili, imamın aslı olmaz, imam imamdır. Yarım imam dinden, yarım doktor candan eder. Diyanet işlerinde 'vekil imam', 'sözleşmeli imam' ve benzeri imam tabirlerinin kullanılmasını kabul etmiyoruz ve bütün Diyanet personelinin, kadrolu Diyanet personeli olmasını talep ediyoruz. Diyanet'teki atamalarda maalesef sendikal çekişmeleri görüyoruz. Liyakate göre atamalar olmalıdır. Diyanet İşleri Başkanından, yetkililerden talebimiz budur." 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER