MHP'li Sazak'tan CHP'ye sert tepki

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’ün skandal ifadelerine “Ey CHP’nin ne idüğü, ne dediği belirsiz yönetimi” şeklinde seslenerek tepki gösterdi.

MHP'li Sazak'tan CHP'ye sert tepki

Milletvekili Sazak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’ün katıldığı bir programda Türkiye’nin Azerbaycan’a desteğini eleştirmesine ve “maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor” sözlerine çok sert tepki gösterdi.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı yazılı açıklamada CHP yönetimine “Azerbaycan Türkü’nün yanında mısın, karşısında mı?” diye soran MHP’li Sazak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ey CHP’nin ne idüğü, ne dediği belirsiz yönetimi; Azerbaycan Türkü’nün yanında mısın, karşısında mı? Tarafsız mısın ya da başka bir tarafın mı var? Türk’ün tutumu sence nasıl olmalı? BM gözlemci mi olsun? Dünya İnsan Hakları el mi koysun? Buna benzer her neyse, ne zaman, nasıl yapılsın? Bilgin, duyumun, görevin var mı? Bilelim ki hakkınızda yanlış yargıya kapılmayalım.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER