MHP'li Karakaya: Sevgi her engeli aşar

MHP Ankara İl Başkanlığının 3 Aralık Dünya Engelliler Günü' münasebetiyle düzenlediği ''Sevgi Her Engeli Aşar'' farkındalık programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt KARAKAYA; Muhteşem toplantının katılımcılarına ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

MHP'li Karakaya: Sevgi her engeli aşar

Karakaya konuşmasında şunları kaydetti ; Engelli evlatlarımızın, kardeşlerimizin, önüne çıkan engelleri ortadan kaldırarak, topluma kazandırılması gerektiğini belirten Karakaya, "Engelli vatandaşlarımızın engeli olmayan insanlar gibi temel hak ve özgürlüklerinin olduğunu, onların da en güzel şekilde yaşama haklarının bulunduğunu bir kez daha tüm insanlığa duyurmak temel şiarımız olmalıdır.

Hızla değişen ve gelişen dünyamızda son dönemlerde, ülkemizde engelliler konusunda çok önemli adımlar atıldığı ve gelişmelerin kaydedildiği bir gerçektir'' dedi

Engelli bireylere yönelik yapılan bu çalışmalar, sadece engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun her kesiminden bireyleri yakından ilgilendirmektedir. Dolayısıyla toplumdaki her bireyin engellilere yönelik farkındalığını arttırmak büyük önem arz etmektedir. " dedi.

HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK

Hayatı paylaşmak için engel olmadığını ifade eden Karakaya, " 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle, engelli kardeşlerimize, evlatlarımıza karşı; daha bilinçli, daha duyarlı, dahası sorumlu bir anlayışla, yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını kendi sorunlarımız bilerek, yaşamaya davet ediyorum. Engelli vatandaşlarımızın bu gayretine destek olmak, çalışmalarına ortak olmak ve hayatlarını kolaylaştırmak hem vicdani hem de sosyal bir sorumluluktur. " dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER