MHP'li belediyeler karne alacak

MHP tarafından 8-10 Aralık'ta Antalya'da düzenlenecek toplantıda partili belediyelerin çalışmaları masaya yatırılacak. MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz: "Yönetimimizde olan belediyelerdeki çalışmaları değerlendireceğiz. Onlara bir nevi bir karne oluşturacağız. Bütün bunları en iyi şekilde yapıp, seçimlere en hazır parti konumunda gireceğiz"

MHP'li belediyeler karne alacak

ANKARA (AA) - ESİN IŞIK - MHP'li belediyelerin çalışmaları, parti yönetimi tarafından masaya yatıracak, belediye başkanlarının taahhütlerini ne ölçüde yerine getirdiği incelenecek.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 8-10 Aralık tarihinde Antalya'da MHP'li belediye başkanlarıyla bir araya geleceklerini belirtti.

Belediye başkanlarıyla geleneksel hale gelen istişare toplantısında, "stratejik bütçe yönetimi", "alternatif finansman kaynakları" başlıklarının konuşulacağını belirten Durmaz, şöyle devam etti:

"Önümüzdeki süreçte bütçeyi nelere tahsis etmeliyiz, ne yapmalıyız? Belediyeler, sadece bütçeden aktarılan paylarla yetinmeyerek, alternatif olarak neleri yapabilirler, ne gibi projeler geliştirerek, daha farklı birtakım kaynak ve imkanlara kavuşabilirler? Geride kalan süreçte bütçeyi ne şekilde kullanmalılar ki bu maksimum faydayı temin etsin. Vatandaş memnuniyetini esas alan hizmetler neler olmalıdır? Belediye hizmetlerinin vatandaşa doğru tanıtımı konularında değerlendirmelerimiz olacak."

Durmaz, toplantının açılışında ve kapanışında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de gündeme ilişkin geniş kapsamlı değerlendirme yapacağını bildirdi.

- "Seçimin, kiranın ve senedin günü çabuk gelir"

Seçim gündemli bir toplantı olmadığını, ancak buna yönelik değerlendirmelerin de gündeme geleceğini aktaran Durmaz, "Önümüzde yaklaşık 1,5 yıl sonra bir seçim var. Bizim eski belediye başkanlarımızdan birisinin ifadesiyle söylemek isterim, seçimin, kiranın ve senedin günü çok çabuk gelir." dedi.

Tüm siyasi partiler gibi hiçbir şeyi gözardı etmeden "seçim yarın gelecekmiş" gibi hazır olmaları gerektiğini belirten Durmaz, toplantıda seçime kadar olan süreci hem bütçe hem mali kaynaklar hem de algı yönetimi anlamında en iyi ne şekilde yönetebilecekleri konusunun istişare edileceğini ifade etti.

- "Belediyelerin çalışmaları incelenecek"

Durmaz, toplantının en önemli tarafının belediye başkanları arasında bilgi, tecrübe ve proje paylaşımına imkan vermesi olduğuna işaret ederek, "Yaklaşan seçimler, yerel yönetimler ne taahhüt etmişlerdi ne kadarını gerçekleştirdiler? Geriye ne kaldı? Belediyelerin çalışmaları incelenecek. Başkanlarımızın büyük çoğunluğu faaliyetleriyle ilgili birtakım dokümanlarla geliyorlar. Bilgilendiriliyoruz. Onları toparlıyoruz, burada arşivliyoruz. Geçmişte ne taahhüt etmişlerse onlara bakıyoruz. Oldukça iyi bir izleme ve süreç yönetimine sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Bu toplantıda daha çok ikazlarımız olacak. Onlardan aldığımız bilgileri bizdeki verilerle karşılaştırıp, tekrardan onlara 'şunlar eksik, şunları yapacaksınız' diyebilecek durumda olacağız. Her bir belediye ile ilgili dosyamız var. Şikayetler dahil her şey dosyalanıyor. Bizde hepsinin şu anda vadettikleri kitapçık var, bunların gerçekleşmeleri de var. Gerçekleşmelerle taahhütleri karşılaştırıyoruz." diye konuştu.

- "Karne oluşturacağız"

Seçimlerden önce de seçimlere giderken de Türkiye'de hazırlığı en iyi parti olduklarını kaydeden Durmaz, şunları söyledi:

"Her bir ilçenin hatta bazı büyük beldeler dahil olmak üzere nabzını tutacağız. Oradaki eğilimleri tespit edeceğiz, araştırmalar yapacağız. Parti müfettişleri göndereceğiz. Bizim yönetimimizde olan belediyelerdeki çalışmaları değerlendireceğiz. Onlara bir nevi bir karne oluşturacağız. Bütün bunları en iyi şekilde yapıp seçimlere en hazır parti konumunda gireceğiz."

Durmaz, MHP'li belediyelerin karnesinin nasıl olacağına ilişkin soruya, "Çok büyük bir çoğunluğun 'pekiyi' alacağını düşünüyorum. Oldukça başarılı işler yapıyorlar." yanıtını verdi.

AA

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 11:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER