MHP Ankara'dan "Sevgi Tüm Engelleri Aşar" pogramı

MHP Ankara İl Başkanlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gölbaşı'nda "Sevgi Tüm Engelleri Aşar" sloganıyla etkinlik düzenledi.

MHP Ankara'dan "Sevgi Tüm Engelleri Aşar" pogramı

MHP Ankara İl Başkanlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gölbaşı'nda "Sevgi Tüm Engelleri Aşar" sloganıyla etkinlik düzenledi.

MHP Ankara İl Başkanlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Gölbaşı'nda "Sevgi Tüm Engelleri Aşar" sloganıyla etkinlik düzenledi.İlçede bir düğün salonundaki etkinliğe MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, TBMM İdare Amiri MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, Ankara'nın çeşitli ilçelerinden engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Programda konuşan Karakaya, etkinliği düzenleyen Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ ve yönetimine teşekkür ederek, şöyle devam etti; "Milliyetçi Hareket Partisi olarak engelli vatandaşların özellikle ekonomiye ve üretime katılmaları ve ekonominin onların emekleri ile katma değer üretmesini destekleyecek çalışmalarda bulunuyoruz. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında engelli bireylerin çalıştırılması mecburiyetinde noksanlıkların olup olmadığını, örneğin ben KİT Komisyonu'ndayım, denetimler sırasında ilk sorduğumuz sorulardan biri engelli kadrolarının dolu olup olmadığıdır. Özellikle engelli istihdamının artırılmasına yönelik talep ve isteklerimizi sürekli dile getiriyoruz. Birçok yerde engelli kardeşimiz, engelsizlerin yapamadığını yaptıklarını görüyoruz. Birçok acıdan çok başarılı olduklarını görüyoruz. Bizim yapmaya çalıştığımız bu farkındalıkları mümkün olduğu kadar toplumun geneline yayarak, engelli diye bir şey olmadığının aslında bizim yaşam alanlarımızın engelli olduğunun farkına varılmasını sağlamak için çalışıyoruz.

"MHP İl Başkanı Turgay Baştuğ da "Gerek kamuya açık alanlarda gerek çalışma hayatında engelli vatandaşlarımız pek çok fiziki zorlukla karşılaşmaktadır. Bu durum engelli vatandaşlarımızın toplumdan soyutlamasına ve yalnızlaşmasına neden olmaktadır. Ayrıca ekonomik güç elde etmelerine engel teşkil etmektedir. Engelli vatandaşlarımızın karşılaştıklarını zorluklar hususunda toplumun bütün fertleri duyarlı olmak zorunda. Unutmayalım ki, her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Hepimiz yarın engelli bireylerin yaşadığı zorluklarla karşılaşabiliriz. Toplumda sağlıklı bireyler için var olan bütün imkanları, engelli bireyler için de kolayca erişilir hale getirmek, imkan eşitliğini her alanda sağlamak, bütün kurum ve kişilerin vazifesidir." dedi.
 

Konuşmaların ardından Ankara Seğmen Kulübü ekibi gösteri sundu, engelli bireyler ve aileleri sanatçı Mustafa Taş'ın türküleri ile eğlendi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2022, 08:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER