İyi Parti kurucularına kadın erkek bakılmadan genel merkezde darp iddiası /Video

İyi Parti, genel merkezinde yaşanan dayak skandalıyla çalkalanıyor. İyi Parti Genel Merkezi'ne farklı illerden gelen bir grup partili, Genel Başkan Meral Akşener ile görüşmek istedi. Ancak Akşener'le görüştürülmeyen grup darp edilerek dışarı atıldığını iddia etti. Dayak yiyen partili bir kadın kafasına defalarca vurulduğunu iddia ederek, "Türkiye Cumhuriyeti'nde bir kadın bir partiye gönül verdiyse sopa mı yemeli? Utanmazlar, şerefsizler" diye tepki gösterdi.

İyi Parti Genel Merkezi'ne farklı illerden gelen bir grup partili, partide krize yol açan 'Oy Verilmeyecekler' listesiyle ilgili genel başkan Meral Akşener ile görüşmek istedi. İçeriye alınan grup, Meral Akşener ile görüştürülmedi. Grup bir süre sonra görevliler tarafından binadan dışarıya çıkarıldı. Dışarıya çıkarılan grup, içeride darp edildiklerini iddia etti.

Kongre sürecinin ardından suların durulmadığı İyi Parti'de bu kez yumruklar konuştu. Delegenin manipüle edildiğini belirterek seçimlere itiraz eden İyi Parti Zonguldak Kurucu Merkez İlçe Başkanı Serhat Yıldırım, darp edilmiş halde parti genel merkezinin önünde basın açıklaması yaptı. Ümit Dikbayır tarafından darp edildiğini belirten Yıldırım, 'Biz bu partiyi bunlar için kurmadık. Demokrasiyi, hakkımızı istiyoruz. İçeride darbe üstünde darbe aldık' diyerek konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Bazı il ve ilçelerden gelen ve partiden ihraç edildiklerini iddia eden grup, parti önünde toplandı.

Daha sonra İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşme taleplerini iletmek için genel merkez binasına giren gruba, güvenlik görevlileri ve partidekiler müdahale etti ve grubu dışarı çıkardı. Bu sırada çıkan arbedede gazetecilerin görüntü alması engellenmeye çalışıldı.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın da arbede sırasında gruptan birkaç kişiyi zarar görmemeleri için kollarına girerek, parti binasından çıkardığı görüldü.

"NE OLDUĞU BELİRSİZ İNSANLAR PARTİMİZE ÇÖKTÜ"

Daha sonra grup adına gazetecilere açıklama yapan Serhat Yıldırım, Zonguldak kurucu merkez ilçe başkanı olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Biz İyi Parti'nin kurucularıyız. 24 Haziran'dan sonra yenileme süreci adı altında 'Daha iyi olacak' diye partimizden istifa ettirdiler. Sonra yerimize atamalar yaptılar. Bir günlük üye kişileri kurduğumuz teşkilatlara oturttular, il ve ilçe başkanı yaptılar. Usulsüzlükler sonucu delege seçimlerinde, ilçe kongrelerinde bizim haklarımızı gasp ettiler, bu haklarımızı istiyoruz. Gerekirse yargıya gideceğiz."

İyi Parti'nin büyümesinin engellendiğini iddia eden Yıldırım, "Genel Başkanımızın yanındayız ama bu yapılanlara da karşıyız. Partinin kurucularını kapı dışarı attılar. Yumrukladılar. Kuruculara sesleniyorum, lütfen partinize sahip çıkın. Ne olduğu belirsiz insanlar partimize çöktüler." dedi.

"YETER ARTIK ATIN BUNLARI DIŞARI"

Genel Başkan ile görüştürülmediklerini ifade eden Yıldırım, "Vekiller sizinle görüşecek, denildi. Birkaç kişi içeriye girdik, güzel bir toplantı yapıyorduk, çayımızı içiyorduk. Lütfü Türkkan bey ile görüştük. Onunla görüşürken birden Ümit Dikbayır geldi, 'Yeter artık görüşme bitti, terk edin burayı' dedi. Görüşmeler sırasında vekilimiz Ümit Dikbayır geldi ve 'Yeter artık atın bunları dışarı' diyerek, üzerimize saldırttı." iddialarında bulundu.

'BİZİ BURADA YUMRUKLADILAR'

"Bütün illerde atamalar yapılarak 24 Haziran'da usulsüzlükler yapıldı. Bu usulsüzlükler sonucu delege seçimlerinde, ilçe kongrelerinde bizim haklarımıza gasbettiler. Biz bu haklarımızı istiyoruz" diyen Yıldırım, şöyle konuştu:

"Gerekirse yargıya gideceğiz. Bizi genel başkan ile görüştürmediler. Burada büyük bir proje var. İyi Parti'nin büyümesi engelleniyor. İyi Parti'yi kuranları usulsüzlükler ile dışarıda bıraktılar. Ne olduğu belirsiz kişiler partiye çöktüler. 81 ilde usulsüz seçimler ile il ve ilçe başkanlığına gelen insanlar çoğunlukla yer almaktadır. Genel başkanımızın yanındayız; ama bu yapılanlara da karşıyız. Temsilci olarak illerden geldik. İyi Parti'nin kurucularını kapı dışarı attılar. Burada yumrukladılar. İYİ Parti kurucularına sesleniyorum; lütfen partinize sahip çıkın, ne olduğu belirsiz insanlar partimize çöktüler."

DAYAK YEDİĞİNİ SÖYLEYEN KADIN: "EVLADIM YAŞINDA ÇOCUKLAR BANA VURDU"

Dayak yediğini iddia eden partili bir kadın, “Ne anlatayım şuan ben. Biz iyi niyetlerle partimize geldik. Taban hareketi olarak. Bir parti tabanını kabul etmiyorsa sahip çıkmıyorsa anlamı yoktur. Oturduk konuştuk. Çok güzeldi her şey. Birden bir saldırı. Serhat başkanın ağzını burnunu berbat ettiniz. Bana niye vurdunuz. Ben bir kadınım. Bir kadın eğer ki Türkiye Cumhuriyeti’nde bir partiye gönül verdiyse sopa mı yemeli. Utanmazlar, şerefsizler. Kadın hareketi diye yola çıktık, sopa yemek midir sonu? Kim saldırdı bilmiyorum ki ismini orda bir vekil vardı. Ümit Dikbayır saldırdı. Bana da genç çocuklar vardı bir grup bilmiyorum kim onlar ama nasıl enseme enseme şu dirsekle enseme enseme sopa yedim ben. Yazıklar olsun benim evladım yaşındaki çocuklar bana vurdular. Yazıklar olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Gazetelerde çıkan haberlerden ve İyi Partili şahısların sosyal medya hesaplarındaki videolardan derlenmiştir.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 19:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER