İP'te Kılıçdaroğlu ve HDP çatlağı! Yavuz Ağıralioğlu: Kurduğumuz masada pusu kuruldu

Altılı Masa'dan aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun çıkmasının ardından İP'teki krizler son bulmuyor. Dün Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı gösterilmesine ilişkin grup kararı alan İP'teki toplantıya Yavuz Ağıralioğlu katılmamıştı. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ve HDP ile görüşmelere karşı çıkarak milletvekili adayı olmayacağı iddia edilen Ağıralioğlu, “kurduğumuz masada bize pusu kuruldu” dedi.

İP'te Kılıçdaroğlu ve HDP çatlağı! Yavuz Ağıralioğlu: Kurduğumuz masada pusu kuruldu

6'lı koalisyonun cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Ancak bu isim İP cephesinde krizlere neden oluyor. Dün Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı gösterilmesine ilişkin grup kararı alındı. Ancak toplantıya Koray Aydın ve Yavuz Ağıralioğlu katılmadı.

"KURDUĞUMUZ MASADA BİZE PUSU KURULDU"

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Ağıralioğlu, "Akşener masada dayatmayla karşı karşıya kaldı. Bize pusu kurulmasından rahatsızız. Sırf kaybetme endişesi duyuluyor diye bize küfür edilmesinden rahatsızız. 50+1 oy için her yolu mübah görmek ahlaki değildir." dedi. 

Yavuz Ağıralioğlu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itiraz ederek şunları kaydetti;

“BİZ ŞİMDİ UYANDIK”

Siz daha iktidara gelmeden kör ve sağır oldunuz. Sandıkta yüzde 80'lerin konuşulması gerekirken, şimdi iktidarı matematiğe çevirdiniz. Cumhurbaşkanlığı masasını bölücülüğe, pazarlık masasına çevirdiniz. Kurduğumuz masada bize pusu kuruldu. Meral Akşener'in kaybetme endişesine küfür ediyorsanız, siz iktidara gelince ne yapacağı belli olmayan bir güce dönüşüyorsunuz. Bunca iftiranın altında 5 yılını geçirdi. Ana muhalefet partisinin kazanabiliriz duygusunun mimarı olan partiye 3 günde 30 yıllık küfür edildi. Siz bize parmak sallarken, tahammül seviyenizin olmadığını gösterdiniz. Ne dinimiz, ne meşrebimiz hiçbir şeyimiz kalmadı. Neymiş iktidarın trolleri varmış, siz kendi trollerinize bakın. Biz şimdi uyandık. 5 yıl sonra yanıldık demektense, şimdi söylemek daha iyi.

“GÜÇLENDİRİLMİŞ KILIÇDAROĞLU MODELİ MİLLETE SUNULDU”

Güçlendirilmiş Parlamenter sistem yerine, güçlendirilmiş, iyileştirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu modeli sunulmuş oldu.

“BİZ TERÖRÜN GÖLGESİNİN DÜŞTÜĞÜ YERDE OLMAYIZ”

HDP açıklama yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu lehine aday çıkarmayacaklarını açıkladılar. Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Ben defalarca ifade ettim. HDP'ye oy veren 6 milyon seçmen, herhangi bir partimiz, HDP'ye oy veren vatandaşlarımızın oyunu alabilirse ben bunun övüncüyle yaşarım. Ancak Türk devletine katil diyen HDP yöneticilerini görüyorum. Devlete katil derken cüretkarlığı bir kere PKK'ya katil diyerek gösteremediniz. Dolayısıyla ben HDP'nin bu iklimde, bizim oyumuza talip oluyorsunuz da bizimle niye muhatap olmuyorsunuz. Evet, sizinle muhatap olmuyoruz. Siz problemli insanlarsınız. Ermeniler sözde soykırım mitingleri düzenler siz içindesiniz. PKK'yı lanetleyemezsiniz. Vatandaşlarımızı rencide etmeyeceğiz.

KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKMIŞTI

6'lı Masa'da yaşanan ortak aday krizinin çözülmesiyle İP Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'na geri dönmüştü. Her fırsatta Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıktığını dile getiren Ağıralioğlu'nun ise bu gelişmenin ardından istifa edeceği konuşulmuştu. Ağıralioğlu, "Sağ ayağıma basamıyorum ama sol ayağıma yaslanarak yürüyorum. Bu durumdan rahatsızım. En kısa zamanda sağımı tedavi edip güçlü şekilde ayağa kalkacağım" ifadelerini kullanmıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER