Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusya ve Ukrayna'nın ikisinden de vazgeçmemiz mümkün değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "(Rusya ve Ukrayna) İkisinden de vazgeçmemiz mümkün değil. Bizim derdimiz, öyle bir adım atalım ki hiçbirinden vazgeçmeden bu işi çözelim." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rusya ve Ukrayna'nın ikisinden de vazgeçmemiz mümkün değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Rusya-Ukrayna gerilimine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "NATO bu video konferans zirvesiyle artık tavrını belirlemelidir, ne yapacaksa yapmalıdır. Herkes sadece laf yapıyor, iş yapan yok." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz’in güvenlik ve istikrarını tehdit eden mevcut durumu NATO müttefiklerimizle istişare edeceğiz." ifadesini kullanarak, "Temennimiz, Karadeniz’den komşumuz Rusya ve Ukrayna’nın bir an önce müzakere masasına dönmeleridir." şeklinde konuştu.

"Sayın Putin ile telefon diplomasisini sürdüreceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Putin ile telefon diplomasisini sürdüreceğiz. Temenni ederim ki inşallah hayırlı neticeler alırız." dedi.

"Kılıçdaroğlu'nun S-400 açıklaması"

Kılıçdaroğlu'nun S-400 açıklaması ile ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin bekasını ilgilendiren hususlarda herkesi milli menfaatler kapsamında konuyu ele almaya davet ediyorum." ifadesini kullandı.

Ermenistan'la ilgili gelişmeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ermenistan, özel temsilcilerle başlayan süreci devam ettirmekte kararlı olursa bizim için kapıların kapalı kalması diye bir şey söz konusu olmaz." dedi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER