Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başörtüsüne ilişkin anayasa değişikliğini kısa zamanda kamuoyuna sunacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başörtüsüne ilişkin anayasa değişikliğine dair, "Çalışmayı arkadaşlarımız nihayete erdirdi, dün akşam bana sundu, kısa zamanda bunu kamuoyuna sunacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başörtüsüne ilişkin anayasa değişikliğini kısa zamanda kamuoyuna sunacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde, uçakta açıklamalarda bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK'nın kimyasal silah kullandığı iddiasına ilişkin şunları kaydetti:

"Bunun peşini kesinlikle bırakmayacağız. Hem tazminat hem ağır ceza davaları açarak üzerine üzerine gideceğiz. TSK'nın bugüne kadar kimyasal silah kullanmak gibi taksiratı yoktur. Bütün adımlarını uluslararası hukuk çerçevesinde atmıştır, atmaya da devam edecektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tahıl koridoru anlaşmasına dair, "Uzatma noktasında mani söz konusu değil. Zelenskiy ve Putin'le görüşmemde de bunu gördüm. Tıkanma olursa aşmaya mani hal de yok. Ukrayna limanlarından tahıl sevkiyatının yüzde 62’si Avrupa'ya, yüzde 5,7'sine denk gelen 454 bin 626 tonu ise az gelişmiş ülkelere yapıldı." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson'un randevu talebinde bulunduğunu belirterek, "İsveç’in yeni başbakanı randevu talep etti. Arkadaşlarımıza 'randevu verin' dedim. Ülkemizde kendisiyle bu konuları da görüşürüz. Yeni başbakanın yaklaşımı terörle ve teröristlerle mücadeleden yanadır, samimiyetlerini görüşmeyle test etmiş olacağız." diye konuştu.

ABD ile F16 görüşmelerini değerlendiren Erdoğan, "Olumlu sonuçlanması için yapılacak ne varsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Büyük bedeller ödenerek uzun yıllar sonra bölgede kalıcı barış şansı yakalanmıştır. Ermenistan’ın bu tarihi fırsatı değerlendirmesini bekliyoruz." diye konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER