Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'deki seçimle birlikte bazı olumlu haberler geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkiatı 9. Zirvesi'ne katıldığı Özbekistan ziyareti sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'deki seçimle birlikte bazı olumlu haberler geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'deki seçimle birlikte bazı olumlu haberler geliyor. Temennim gelecek ay müjdelerle dolu olsun ve F16 konusunu çok daha olumlu istikamette geliştirelim." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin, "Tahıl koridorundan bir barış koridorunu açabiliriz, bunun için de en güzel yol diyalogdan barışa giden bir yol olabilir. Süre tahdidi koymak yanlış olur. Kendilerine bu işi ne kadar uzun tutarlarsa o kadar isabetli olacağını belirttik." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasında öne çıkan başlıklardan bazıları şöyle:

- "(KKTC'nin TDT'de gözlemci üye olması) Önce altyapı çalışmasını başlatıp sonra Kuzey Kıbrıs’ı devlet olarak dünyaya tanıtma konusunda sarmal oluşturmalıyız."

- "Kuzey Kıbrıs olayı Kosova kadar kolay değil ama elimizden geleni yapacağız. İşin üzerine üzerine gidecek, inanıyorum ki dünyaya tanıtma imkanı bulacağız."

- "(FETÖ elebaşı Gülen) ABD saklıyor, Pensilvanya’da verdikleri devasa kaşanede yaşıyor. Bana terörün merkezi neresi diye sorarsanız, ben size bunu söylerim."

-"(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Hani Londra'ya gidişi eleştiriyordun. Buradan parayı kime getireceksin, sen iş adamı mısın? Yanında para talebinde bulunan birileri mi var?"

- "Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Türkiye-Özbekistan Üniversitesini Taşkent’te kuracağız. İmam Buhari Fakültesi gibi bir adımı da burada birlikte atacağız."

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER