CHP'li Erdoğdu: Önümüzdeki yıl ücretlere yüzde 20 zam yapsınlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu, "Hükümet yıl sonu için yüzde 7 büyüme bekliyor. Enflasyon da yüzde 13 olduğuna göre, önümüzdeki yıl ücretlere yüzde 20 zam yapsınlar." dedi.

CHP'li Erdoğdu: Önümüzdeki yıl ücretlere yüzde 20 zam yapsınlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, yazılı açıklamasında, TÜİK'in açıkladığı 3'üncü çeyrek büyüme rakamlarının şaibeli olduğunu savundu. 

İddia edilen büyümenin sadece faizcilerle, rantçılara yaradığını öne süren Erdoğdu, TÜİK verilerine göre rantçıların kazancı yüzde 11,3 oranında artarken ücretli çalışanların gelirlerinin yüzde 2 oranında gerilediğini belirtti.

Enflasyonun ve dış borcun arttığı, işsizliğin ve dövizin zirve yaptığı, üretim ve ihracat gelirinin azaldığı bir dönemde büyümenin yüzde 11,1 olarak açıklanmasına hiçbir iktisatçının inanmadığını vurgulayan Erdoğdu, "TÜİK'in, açıkladığı bu rakama gerçekten inanıyorsa, eski milli gelir serisini de eş zamanlı yayımlaması gerektiğini" kaydetti.

Erdoğdu, "Hükümet yıl sonu için yüzde 7 büyüme bekliyor. Enflasyon da yüzde 13 olduğuna göre, önümüzdeki yıl memur, işçi ve emekli ücretlerine yüzde 20 zam yapsınlar ki bu kesim hem enflasyondan korunabilsin hem de büyümeden pay alsın." değerlendirmesini yaptı.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER