Başbakan Yıldırım'dan Malazgirt Zaferi yıl dönümü mesajı

Başbakan Yıldırım, "Anadolu'da asırlar boyunca devam edecek olan adalet, barış ve hoşgörü medeniyetinin temelleri Malazgirt Zaferi ile atılmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Yıldırım'dan Malazgirt Zaferi yıl dönümü mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, "Anadolu'da asırlar boyunca devam edecek olan adalet, barış ve hoşgörü medeniyetinin temelleri Malazgirt Zaferi ile atılmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Yıldırım, Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Zaferin 946. yılını kutlayan Başbakan Yıldırım, Anadolu'nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferi'nin, tarihin kaydettiği en muhteşem destanlardan biri olduğunu belirtti.

Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Yaşadığımız coğrafyanın kaderini değiştiren bu büyük zafer, Anadolu'nun Türkleşmesi, İslamlaşması ve yeniden imar edilmesine vesile olmuştur. Anadolu'da asırlar boyunca devam edecek olan adalet, barış ve hoşgörü medeniyetinin temelleri Malazgirt Zaferi'yle atılmıştır. Malazgirt'te ecdadımızın bütün benliğini saran yüksek idealler, İstiklal Mücadelemizde de bize rehber olmuş ve bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalmasını sağlamıştır. Aziz milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmaktadır. Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümünde, büyük kumandan Sultan Alparslan'ı ve aziz şehitleri rahmet ve minnetle yad ediyorum."

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER