Bakan Soylu: 2021 yılında rekor kırarak 22 ton eroin ele geçirdik

İçişleri Bakanı Soylu, 2021 yılında uyuşturucuyla mücadelede rekorlara imza attıklarını söyledi. 2021'de 22 ton 234 kilogram eroin ve 2,8 ton kokain ele geçirildiğini belirten Soylu, "Bunlar Cumhuriyet tarihinin rekorudur" dedi.

Bakan Soylu: 2021 yılında rekor kırarak 22 ton eroin ele geçirdik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Uyuşturucuyla mücadelede rekorlar kırdıklarını ifade eden Soylu, "2021 yılında 5 ton 518 kilogram metamfetamin, 8 milyon 454 bin 308 adet sentetik ecza ele geçirdik. Bunlar da Cumhuriyet tarihi rekorudur" dedi.

Soylu'nun açıklamaları şu şekilde:

"Uyuşturucu meselesi bizim için hem geleceğimizle ilgili bir sorundur hem de bir güvenlik sorunudur. 2021 yılında 22 ton 234 kilogram eroin bu cumhuriyet tarihinin rekorudur. 2 ton 841 ton kokain bu da rekor herhalde bu da cumhuriyet tarihinin rekorudur. 5 ton 518 kilogram metamfetamin bu da rekordur. 8 milyon 454 bin adet sentetik ecza bu da rekordur. Milletimiz hiç merak etmesin nasıl terörde büyük mücadele ortaya koyuyorsak bunu devam ettireceksek uyuşturucuyla mücadelede de aynı azmi aynı gayreti hep birlikte sergilemeye devam ediyoruz."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Uyuşturucu operasyonlarını artık gece yapmayalım. Gündüz yapalım, gündüz basalım alalım. Aleni şekilde yapıp gerçekleştirelim. Bunu tüm ülkeye yayalım" dedi.

İHA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER