Bakan, çocuklardan oyuncak tabancayı alarak spor malzemesi verdi

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Şırnak ziyareti sırasında yolda karşılaştığı çocukların ellerindeki oyuncak tabancaları alarak onlara spor malzemesi hediye etti

Bakan, çocuklardan oyuncak tabancayı alarak spor malzemesi verdi

ŞIRNAK (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Çok değerli annelerimiz, lütfen çocuklar oyuncak da olsa tabanca taşımasınlar, tabanca ile oynamasınlar. İsteyin size her türlü spor malzemesi gönderelim, onlarla oynasınlar." dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün Şırnak'ta bulunan Kılıç, yolda karşılaştığı çocuklara çeşitli spor malzemesi verdi. Cizre ilçesine bağlı Kurtuluş köyünde de çocuklarla bir araya gelen Kılıç, çocukların ellerindeki oyuncak silahları alarak, onlara top ve eşofman hediye etti.

Köyde çocuklara oyuncak dağıtırken elinde oyuncak silah olan bir çocuğa, "Seninle bir anlaşma yapalım sen bir daha oyuncak silah kullanmama sözü ver ben de sana hediye vereyim." diyen Kılıç, çocuğa eşofman takımı, top ve satranç takımı verdi.

Kılıç, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada da annelerin çocuklarına sahip çıkmalarını istedi. Kılıç, şunları kaydetti:

"Yolda gelirken bir köyde çocuklarla hasbıhal ettik, onlarla kucaklaştık. Onlara bazı hediyelerimiz de oldu fakat bazı çocukların ellerinde oyuncak da olsa tabanca vardı. Ben onları aldım, yerine top ve forma verdim. Bir daha ellerine almayacaklarına dair söz de aldım. Çocuklar çok sevindi. Çok değerli annelerimiz, lütfen çocuklar oyuncak da olsa tabanca taşımasınlar, tabanca ile oynamasınlar. İsteyin size her türlü spor malzemesi gönderelim, onlarla oynasınlar. Çocuklara havuz yapıp hizmetlerine sunduk. Oralara gitsinler, yüzsünler, spor yapsınlar. Daha fazlasını da isteyin gönderelim. Yeter ki oyuncak da olsa ellerinde tabanca taşımasınlar."

AA

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 16:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER