Adalet Bakanı Gül: ABD'nin Kudüs planı kabul edilemez

Adalet Bakanı Gül, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına ilişkin "ABD yönetiminin Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak tanıması; gerek İslam alemi, gerek insan hakları, gerekse uluslararası hukuk adına kabul edilemez" dedi.

Adalet Bakanı Gül: ABD'nin Kudüs planı kabul edilemez

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına ilişkin paylaşımda bulundu.

"ABD yönetiminin bir emrivakiyle Kudüs'ü, İsrail'in başkenti olarak tanıması; gerek İslam alemi, gerek insan hakları, gerekse uluslararası hukuk adına kabul edilemez." ifadelerini kullanan Gül, şunları kaydetti:

"İsrail, kurulduğu günden bu yana Filistin ve Ortadoğu coğrafyasında hukuksuz işgalleri ve insan hakları ihlallerini sistemli bir politika haline getirmiştir. Müslümanların ilk kıblesi ve bütün semavi dinlerin mukaddes bildiği Kudüs, üzerinde oynanan oyunlar, kurulan planlar nedeniyle yıllardır insanlığın vicdanında kanayan bir yaradır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Filistin’in haklı ve meşru davasının yanında olacağız."

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER