Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Tokat İl Başkanlığı Olağan Kongresinde bir konuşma yaptı. Yıldırım konuşmasında  Şanlı Türk askerine dil uzatan CHP'li Sezgin Tanrukulu'na sert tepki gösterdi “Gördük ki, Türk Silahlı Kuvvetleri mağaralarda terör üsleri imha ederken çığlık sesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekillerinden geliyor. Anladık ki, TSK yalnızca PKK’lı hain teröristleri imha etmiyor, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun pespaye hayallerini de yok ediyor. Etkisiz hale getirilen yalnızca teröristler değil, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun zehirli düşünceleri, kirlenmiş emelleriymiş aynı zamanda.” İfadelerini kullandı.

MHP’li Yaşar Yıldırım'ın konuşmasının tamamı:

Kıymetli kardeşlerim, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in bayraklaşmış ismi, kutlu mücadelemizin hem şahidi hem şehidi Ertuğrul Dursun Önkuzu’nun memleketi Tokat’ta, kıymetli ülküdaşlarıma birlikte aynı havayı teneffüs etmekten büyük bir mutluluk ve memnuniyet duyuyorum.

CUMHUR İTTİFAKI; KİRLENMİŞ MASALARDA, KİRLİ PAZARLIKLARIN YAPILDIĞI BİR İTTİFAK OLMADI

Kıymetli Ülküdaşlarım, Dedik ki; Cumhur İttifakı, 15 Temmuz 2016 gecesi İstanbul’da boğaz köprüsünün ayaklarında, Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı’nın önünde, İstiklal mücadelesi veren vatanperverler tarafından kuruldu. Dedik ki, Cumhur İttifakı; kirlenmiş masalarda, kirli pazarlıkların yapıldığı bir ittifak hiç olmadı. Türkiye’nin müstakil, hür ve onurlu geleceğini inşa etmeyi hedefleyen, şahsi menfaatlerin ve parti çıkarlarının çok üstünde, bir kader birlikteliği olarak kuruldu.

ALLAH BU MEMLEKETİ, BU YURDU 6+1+2’Lİ MASANIN ŞERRİNDEN KORUDU!

Onlar dediler ki, biz kumar masasıyız. Kumar masasında kim oturur!?

Şimdi hemen her gün birisi çıkıp diyor ki, “Allah memleketi altılı masadan korumuş.” Bizim de mutabık kaldığımız tek nokta burası; Allah bu memleketi, bu yurdu 6+1+2’li masanın şerrinden korudu! Memleketin geleceği üstünde kumar oynanmaz.

Çok sevgili Tokatlı kardeşim, Kumarbazlara fırsat vermedin, sana da helal olsun! Zillet zelil oldu, yerle bir oldu, darmadağın oldu. Oysa biz, Cumhur İttifakı’nın liderleri, iki yiğidimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Milletimizin huzuruna hep mertçe çıktılar. Gizlenen ortakları, fonlanan kuruluşları, ithal danışmanları, ecnebi planları hiç olmadı.

14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’na oy veren herkes, kendi öz evlatlarını vekili tayin etti. 28 Mayıs’ta yine öz be öz evladınız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı seçtiniz. Ve Türk Milleti de 14-28 Mayıs’ta dedi ki, Ne pazarlık masalarındaki hokkabazlara, ne kumar masalarında goygoy yapanlara benim itimadım yoktur. Benim güvenim, Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti’yedir.  Biz de bu güveni hiç boşa çıkartmadık, çıkartmayacağız da inşaallah. Derdimiz, gayemiz, aklımız Türkiye’dir, Türk Milleti’dir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği, muasır medeniyet menzili de aşacak, kendi coğrafyasında bölgesel güç Türkiye’den, dünyada sözü dinlenen küresel güç Türkiye olacağız!

TSK MAĞARALARDA TERÖR ÜSLERİ İMHA EDERKEN ÇIĞLIK SESİ CHP’NİN MİLLETVEKİLLERİNDEN GELİYOR

Kıymetli gönüldaşlarım, Burayı dikkatle dinleyiniz. Pençe-Kilit Operasyonlarımız, yaz kış, dağ, ova demeden, ara vermeden devam ediyor. Mehmetçiğimizin, ayak basmadığı yer kalmadı, terör örgütü PKK’nın saklandığı, barındığı, depo olarak kullandığı neresi varsa başlarına geçirdiler imha ettiler. Rabbim, Güneydoğu dağlarında Türkiye’nin birliğini muhafaza eden yiğitlerimizin ayaklarına taş değdirmesin. Onların verdiği büyük, mukaddes ve muhteşem mücadele sayesinde ki bugün buralarda salonlarda gönül rahatlığıyla toplantılar yapabiliyoruz. Gördük ki, Türk Silahlı Kuvvetleri mağaralarda terör üsleri imha ederken çığlık sesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekillerinden geliyor. Anladık ki, TSK yalnızca pkklı hain teröristleri imha etmiyor, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun pespaye hayallerini de yok ediyor. Etkisiz hale getirilen yalnızca teröristler değil, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun zehirli düşünceleri, kirlenmiş emelleriymiş aynı zamanda.

MİLLİYETÇİ HAREKET HER YERDE

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde gördük ki hükümetin ve cumhurbaşkanımızın değişmesi için bırakın, Türk düşmanlarını Türkiye karşıtlarını, şeytanla bile işbirliği yapacak durumdalar. Ama bu ülkenin aklıselim mensupları Türk’e ve İslam’a sevdalı kardeşlerimiz Cumhur İttifakı’na yeniden sahip çıkarak düşmanın hevesini kursağında bırakmıştır. Milliyetçi Hareket olarak her yerdeyiz, her alanda, her evde, her ocakta, her hanedeyiz. Biz Türk milletinin kara sevdalılarıyız. 2024’ Doğru Diyar Diyar Anadolu diyerek yine kara sevdalısı olduğumuz milletimizin huzurunda olacağız, kapısı çalacağız, misafiri olacağız Yerelde İktidar, Ülkede İstikrar için yeniden Cumhur İttifakı diyoruz. Güçlü Yürütme, Kararlı Yürütme, Uyumlu Belediye için Cumhur İttifakı diyoruz.

Editör: Editör Editör