Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, sosyal medya X hesabından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na sert bir tepki gösterdi.

Davutoğlu’nun "Bahçeli bayrak açtı. Cumhur ittifakı dağılıyor" sözlerine, “Davuloğlu; bir yolunu buluyor, mutlaka MHP'ye sataşıyor. Tiryakimiz olmuş anlaşılan... Biz kaşıyıp tokmakladıkça daha çok gümlüyor. Ahmet Davuloğlu'nun MHP tokmağı yemekten eriyen siyasi kalıbı bir gün delinecek de... Bakalım ne zaman...” ifadeleriyle tepki gösterdi.

MHP’li Semih Yalçın’ın açıklamasının tamamı:

Herkes pek iyi bilir ki tokmak olmadan davulun sesi çıkmaz. Çalmaya müsait her davula okkalı bir tokmak lazımdır. Siyasette davul misali boş boş öten tipler için de bu böyledir. Birileri onları tokmakladıkça gümlerler ve bundan âdeta haz duyarlar. Bu, bir bakıma siyasi kaşıntı veya uyuzluk alametidir. Kaşınmaktan ve tokmaklanmaktan keyif alan, ancak bu sayede rahatlayabilen siyasetçilerin başını Ahmet Davuloğlu çekiyor. Davuloğlu; bir yolunu buluyor, mutlaka MHP'ye sataşıyor. Tiryakimiz olmuş anlaşılan... Biz kaşıyıp tokmakladıkça daha çok gümlüyor. Ahmet Davuloğlu'nun MHP tokmağı yemekten eriyen siyasi kalıbı bir gün delinecek de... Bakalım ne zaman...