Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın sosyal medya üzerinden Lider Devlet Bahçeli'ye dil uzatan cezaevindeki terörist Selahattin Demirtaş ve avanelerine cevap verdi.

MHP'li Yalçın, Selahattin Demirtaş ve destekçilerine yönelik eleştirilerde bulunarak, bölücü örgütün siyasi uzantılarına karşı milliyetçi duruşlarını vurguladı.

Açıklamalarında MHP'nin Türk milletinin varlık refleksi ve birlik bütünlüğünü temsil ettiği vurgulayan Yalçın, partisinin devletin bekasına karşı sergilediği kararlılığın altını çizdi.

Yalçın, MHP'nin bölücü teşekküllere karşı caydırıcılığını sürdüreceğini ve Türk milletinin birlik ve bütünlüğünü savunmaya devam edeceğini belirtti.

Tepkisini sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile gösteren MHP'li Yalçın şunları kaydetti:

AK Parti'de meclis üyeliği aday adaylığı için başvurular uzatıldı

AK Parti'de meclis üyeliği aday adaylığı için başvurular uzatıldı

"Genel Başkanımıza dil uzatan S.Demirtaş ve avanelerine…

Bölücü terör örgütü PKK'nın siyasi acentesinin tabelası ve markası değişse de bu güzelim ülkeye ihanet etmedeki şakraklık ve kıvraklığı aynı kalıyor. İhanet konsomasyonuna hevesli ne kadar bölücü hain varsa her seferinde aynı pavyonda toplanıyor. Bunlar, sömürgeci küresel aktörlerin sermayeleri...

Şurası bir hakikattir ki Dem Parti ve selefleri başta olmak üzere Marksist-Leninist ve bölücü partiler hiç bu kadar emperyalizme uşaklık ve kölelik etmediler, böylesine Amerikancı olmadılar.

Emperyalizmin bu kullanışlı yerel iş birlikçileri, küresel aktörlerin mazbatalı ve kravatlı konsomatrisleri, biz kuyruklarına bastıkça ciyak ciyak bağırıyorlar.

Kodesteki bölücü kaşarlar da dışarıdaki sicilli maşalar da MHP'yi sayıklıyor, MHP'ye saldırıyor. İdrak edemiyorlar ki MHP kamu vicdanını temsil ediyor. Kıt akılları almıyor ki MHP Türk milletinin varlık refleksini, varoluş iradesini yansıtıyor. Milletimizin birlik ve bütünlüğüne, devletimizin bekasına yönelik kalkışmaların bertaraf edilmesinde MHP'nin sergilediği sarsılmaz caydırıcılık, aşılmaz bükücülük, bilumum ihanet şebekelerinin uykularını kaçırıyor.

Evet. MHP; bölücü teşekküllerin alayının siyasi Azrail'i olma, demir yumruk gibi tepelerine inme misyonunu kararlılıkla sürdürecek! Milliyetçi-Ülkücü Hareket ve MHP var oldukça cümle vatan hainleri ve bölücüler her gün kâbuslarla uyanacak, uykularında atlarını ıslatmaya devam edecekler."